• Informacje na temat:

  kiedy podwyżki renty i emerytury i ile

Artykuły na temat: kiedy podwyżki renty i emerytury i ile
 • ...obetnie ci ani grosza ze świadczenia. ■Jeśli zarobisz ponad 2813,40 zł brutto, ZUS zmniejszy ci kwotę emerytury (renty) do wypłaty. Ale maksymalnie może obciąć: – 563,05 zł, gdy pobierasz(...) emerytury (renty), otrzymasz decyzję z ZUS. Na świadczeniu przedemerytalnym Inne limity zarobków obowiązują pobierających świadczenia przedemerytalne. Niestety, te osoby mogą dorobić mniej niż...

 • Najniższa emerytura z 882,56 zł zostanie podniesiona do tysiąca złotych - Rafalska

  Do 1000 zł wzrośnie wysokość najniższej emerytury - zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Obecnie wynosi ona 882 zł 56 gr. Również w KRUS wprowadzona zostanie gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł.

 • ...o kwotach brutto). Jakie świadczenia mogą wzrosnąć Minimalne emerytury i renty mają być podwyższone do 1000 zł brutto. Ile zyskają emeryci: minimalna emerytura wzrośnie więc dokładnie o 117,44 zł brutto(...) o emeryturach i rentach z ZUS. Jaka zaś będzie waloryzacja? To jeszcze musi zatwierdzić Sejm. Na razie rząd planuje wariant: wszystkie emerytury i renty będą podniesione o 0,73 proc. (dla porównania...

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • Takie świadczenie jest okresowe albo bezterminowe. Jednak aby je otrzymać, trzeba spełnić kilka wymogów, zwłaszcza mieć określony staż pracy. Nasi specjaliści wyjaśniają, kiedy ZUS ustali prawo do renty.

 • Najbogatsi zaczną odprowadzać składki do ZUS? Budżet mniej dopłacałby do emerytur

  342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również. Likwidacja zasady, że nie odprowadza się składek od wysokich zarobków, sprawiłaby, że budżet mniej dopłacałby do emerytur.

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury dla osób, które uzyskały je w wyniku obniżenia wieku do nich uprawniającego - do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - powiedziała w rozmowie z PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

 • Osiecki: Poczekaj z emeryturą. Dostaniesz dużo więcej (opinia)

  opublikowanych w tym roku tablicach dalszego trwania życia GUS. Symulacja została przeprowadzona dla czterech osób, którym składka po osiągnięciu 60. roku życia pozwala na uzyskanie kolejno emerytury w wysokości minimalnej, świadczenia na poziomie 1500 zł, przeciętnej emerytury w wysokości 2231 zł oraz takiej na relatywnie wysokim poziomie 3000 zł.

 • Rząd przyznaje, że będziemy pracować aż do śmierci

  Rząd liczy, że będziemy aktywni zawodowo znacznie dłużej niż tylko do osiągnięcia wieku emerytalnego (to, czy jego podniesienie było zgodne z ustawą zasadniczą, bada od wczoraj Trybunał Konstytucyjny). Przyznał to wprost w "Wieloletnim planie finansów państwa na lata 2014-2017" przygotowanym przez resort finansów. Napisano w nim, że "spadek stopy zastąpienia będzie motywować starsze pokolenia do późniejszego przechodzenia na emeryturę".

 • Podatniku, sprawdź, czy państwo nie jest za bardzo rozrzutne

  Państwo wydaje coraz więcej - martwią się ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju i prezentują rosnący "Rachunek dla Państwa" przed urzędami skarbowymi, w ostatni dzień składania PIT-ów. Po to, żeby podatnicy mogli zastanowić się nad sensem wielu wydatków, gdy rozmaite obietnice powodują, że ten rachunek rośnie.