• Informacje na temat:

  kiedy prywatyzacja pkp energetyka

Artykuły na temat: kiedy prywatyzacja pkp energetyka
 • Międzynarodowy fundusz inwestycyjny CVC jest zainteresowany kupnem PKP Energetyka. Władze PKP ogłosiły, że dostał on wyłączność do prowadzenia negocjacji w sprawie prywatyzacji. Ostatnio analitycy Grupy PKP rozpoczęła analizę otrzymanych ofert wiążących na zakup spółki PKP Energetyka.

 • Prywatyzacja spółki PKP Energetyka zakończyła się

  - Zakończyliśmy sprzedaż PKP Energetyka, podpisaliśmy w piątek rano umowę z głównym nabywcą Funduszem CVC - poinformował dziennikarzy prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Kwota transakcji to 1,41 mld złotych. W poniedziałek spółka opublikuje Białą Księgę ws. PKP Energetyka.

 • EBOiR chce wesprzeć prywatyzację TK Telekom

  Grupa PKP chce sprzedać swoje najcenniejsze aktywa TK Telekom oraz PKP Energetykę. Ten operator telekomunikacyjny to prawdziwa perła wraz z biegnącymi wzdłuż torów światłowodami.

 • Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie - prokuratura okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji PKP Energetyka.

 • Grupa PKP pod lupą NIK

  Najwyższa Izba Kontroli (NIK) negatywnie oceniła organizację i funkcjonowanie grupy PKP w latach 2010-2012 i pierwszym półroczu 2013. Kontrolerzy NIK stwierdzili ponadto, że spółki Grupy PKP nierzetelnie wdrażały strategie restrukturyzacji.

 • Ministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości

  Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów w rządzie Beaty Szydło. Resortami gospodarczymi pokierują: Paweł Szałamacha, Mateusz Morawiecki, Dawid Jackiewicz, Elżbieta Rafalska, Krzysztof Tchórzewski i Anna Streżyńska.

 • Inwestycje zagraniczne w Polsce hamują. Niepewna sytuacja w kraju zaczyna odstraszać zagraniczny kapitał

  Z danych GUS wynika, że inwestycje zagraniczne w III kwartale tego roku skurczyły się o 7,7 proc. Zdaniem ekspertów i inwestorów wpływ na zachowanie inwestorów ma wewnętrzna sytuacja w Polsce. W ostatnim czasie spiętrzyły się rządowe zapowiedzi repolonizacji banków, nowych obciążeń podatkowych, zwiększonych wydatków socjalnych, demontażu OFE oraz spadek notowań kursu złotego i zapowiedzi obniżenia polskiego ratingu. To przekłada się na niestabilność Polski w oczach inwestorów i zniechęca ich...

 • Zagraniczne firmy tracą zainteresowanie Polską

  Na przestrzeni 2015 i 2016 roku o ponad 60 proc. spadła liczba zakładanych zagranicznych firm w naszym kraju. Z Polski uciekają przede wszystkim spółki handlowe.

 • Skutecznie służyć Polsce

  Konieczne jest powszechne przekonanie, że kapitał ma narodowość. Z tego twierdzenia wypływać musi naczelne zadanie ochrony własnego, polskiego kapitału w spółkach, zwłaszcza jeśli chodzi o obszary strategiczne dla bezpieczeństwa państwa - mówi były minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, i wyjaśnia filozofię zarządzania majątkiem narodowym.