• Informacje na temat:

  kiedy spadnie kurs franka szwajcarskiego

Artykuły na temat: kiedy spadnie kurs franka szwajcarskiego
 • Czy kurs franka spadnie poniżej 3,80?

  Od czasu "czarnego czwartku", kiedy w efekcie decyzji SNB kurs franka skoczył z 3,50 do przejściowo nawet 5 złotych, cena szwajcarskiej waluty oscylowała pomiędzy 3,80 a 4,25 złotego. Po wyborach we Francji zbliżamy się do tej dolnej granicy, ale czy są szanse na jej przekroczenie?

 • Rata frankowiczów może być najniższa od czarnego czwartku

  Kurs franka szwajcarskiego spadł do poziomu ok. 3,84 zł. Z wyliczeń Expandera wynika, że przy obecnym kursie rata będzie drugą najniższą od pamiętnego czarnego czwartku (15 stycznia 2015 r.). Jeśli spadnie do 3,82 zł, będzie najniższa. Spada też zadłużenie frankowiczów. W ciągu ostatnich 5 miesięcy zmniejszyło się aż o ok. 50 000 zł.

 • Raty kredytów we frankach spadają

  Kurs franka szwajcarskiego spadł do 3,81 zł, czyli najniższego poziomu od czasu pamiętnego 15 stycznia. Z wyliczeń Expandera wynika, że raty kredytów we frankach spadną dzięki temu o ok. 40 zł w porównaniu do sytuacji z początku kwietnia. Nadal nie można ich jednak określić jako niskie. Wciąż bardzo wysokie pozostaje zadłużenie, które powoduje, że "frankowicze" są przywiązani do swoich mieszkań.

 • Kurs franka: 5 złotych nie, ale powyżej 4 już tak

  Szok, wstrząs, niedowierzanie. Tymi słowami trzeba określić to, co dzieje się na rynku dziś przed południem. Decyzja SNB, aby porzucić obronę kursu 1,20, pozbawiła słów nie tylko polskich kredytobiorców, ale także inwestorów i ekspertów na całym świecie. W powietrzu jest jeszcze sporo kurzu, dlatego ustalenie, ile ma tak naprawdę kosztować frank, zajmie trochę czasu.

 • Nie warto przewalutowywać kredytu, bo szwajcarska waluta jest niewspółmiernie droga w stosunku do stanu tamtejszej gospodarki. Ale nikt nie wie, kiedy się osłabi.

 • Dobre wieści dla frankowiczów

  Posiadacze kredytów frankowych odczują wyraźną ulgę w swoich kieszeniach, bo kurs szwajcarskiej waluty spadł do poziomu sprzed tzw. czarnego czwartku, czyli 15 stycznia 2015 roku, kiedy w wyniku decyzji banku centralnego kurs franka wystrzelił w górę przebijając poziom 4 złotych. Dziś frank szwajcarski kosztuje tylko 3,53 zł.

 • Brexit - co z kredytami we frankach i euro

  Frankowicze w ubiegłym roku mieli czarny czwartek, wczoraj natomiast Brytyjczycy zgotowali im czarny piątek. Przy obecnych kursach najbliższa rata kredyt we frankach będzie wyższa o ok. 75 zł i aż o 545 zł od raty, którą podawał im bank w dniu zaciągania tego długu. Dodatkowo, mimo spłaty rat, zadłużenie ciągle rośnie. Z 300 000 zł wzrosło już do 505 000 zł. Expander podpowiada, co zrobić w tej

 • Frank traci na wartości. Jest najsłabszy od roku

  Od grudnia ubiegłego roku kurs franka w Polsce zauważalnie spadał. Było to jednak spowodowane przede wszystkim umacnianiem się złotego w stosunku do euro. Od kwietnia frankowiczom pomaga również inny czynnik - osłabianie się franka do euro. Expander zwraca uwagę, że kurs EUR/CHF właśnie przekroczył poziom 1,1. Oznacza to, że frank jest najsłabszy w odniesieniu do euro od ponad roku. Gdyby ten

 • Stabilniejsza sytuacja polityczna i gospodarcza w strefie euro wpływa na spadek kursu franka do najniższego poziomu od dwóch lat. Czy można liczyć na prawdziwy przełom, trwałe osłabienie szwajcarskiej waluty i wycenę poniżej granicy 3,5 zł? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.