• Informacje na temat:

  kiedy świadczenia pielęgnacyjne

Artykuły na temat: kiedy świadczenia pielęgnacyjne
 • ...otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego. 30 czer- wca br. wygasły zaś wszystkie decyzje przyznające świadczenie pielęgnacyjne na podstawie obowiązujących do 31.12. 2012 r. przepisów. – Muszę złożyć nowy(...). 1, 3 ustawy z 7.12.2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw Kiedy bez zasiłku? Zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, gdy opiekun ma już ustalone prawo do...

 • Podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego: Od kiedy opiekunowie dostaną więcej pieniędzy?

  Rząd podnosi z 520 zł do 620 zł świadczenia dla opiekunów, którzy zajmują się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny. Wzrosną też kryteria dochodowe w pomocy społecznej.

 • Po świadczenia do urzędu pracy Utrata pracy to nie tylko traumatyczne doświadczenie,...

 • 500 zł na dziecko - wnioski do gminy, wypłaty od kwietnia

  Świadczenia z programu 500 plus mają być wypłacane od kwietnia; wniosek o nie trzeba będzie składać raz w roku, do gminy - osobiście lub online. Świadczenie otrzyma każda rodzina, bez względu na stan cywilny rodziców, również rodziny patchworkowe, jeśli mają wspólne dziecko.

 • Komu i kiedy należy się zasiłek

  ...w rodzinie. Kwota zasiłku nie może być niższa niż 30 zł miesięcznie. Zasiłek stały nie przysługuje osobom, które mogą pobierać rentę, przysługuje im świadczenie pielęgnacyjne lub dodatek z tytułu samotnego(...) = 422. Teraz kwotę 422 dzielimy na pół, co daje nam 211 zł. To jest minimalny zasiłek okresowy, który może otrzymać pani Alina. Zasiłek celowy to jednorazowa forma pomocy. Kwota tego świadczenia...

 • Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Od 1 stycznia 2015 r. osoba, która uzyskała bezpłatną poradę prawną, jest zwolniona od podatku dochodowego, jeżeli pobiera świadczenie z pomocy społecznej lub zasiłek rodzinny. Jednak nie wszystkie osoby, które korzystają z naszej pomocy prawnej, uzyskują takie świadczenia. Jakie są zasady opodatkowania podatkiem dochodowym w przypadku tych osób? Jakie obowiązki ma w tym zakresie nasze

 • Świadczenia za wypadek w pracy w Niemczech

  Świadczenia za wypadek w pracy w Niemczech są gwarantowane przez prawne ubezpieczenie wypadkowe według siódmej księgi niemieckiego kodeksu socjalnego.

 • 500 plus dla niepełnosprawnych nie w tym roku

  500 plus dla niepełnosprawnych. Dla kogo dokładnie i od kiedy? Na razie w sprawie pomocy dla osób z dysfunkcjami zdrowotnymi jest dużo pytań, a mało konkretów.

 • Sejm przyjął ustawę wprowadzającą nowe świadczenia rodzinne

  Zasiłek pielęgnacyjny - 620 zł - tylko dla rodziców i najbliższych krewnych dzieci niepełnosprawnych oraz specjalny zasiłek opiekuńczy - 520 zł - uzależniony od dochodu rodziny wprowadza nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych uchwalona w piątek przed Sejm.

 • Wielkie wyzwania dla naszej opieki zdrowia

  W polityce senioralnej opieka zdrowotna, świadczenia zdrowotne odgrywają priorytetową rolę - zapowiedziała w poniedziałek wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera, która wzięła udział w Chorzowie w IV Kongresie "Obywatel Senior".