• Informacje na temat:

  kiedy węgiel dla emerytów w jsw sa

Artykuły na temat: kiedy węgiel dla emerytów w jsw sa
 • Górnictwo przed Barbórką: Wysokie ceny węgla, rosnący import

  Najwyższe od pięciu lat ceny węgla, stabilny popyt na ten surowiec, inwestycje w nowe pokłady i dobre wyniki górniczych spółek, a jednocześnie mniejsze niż w minionych latach wydobycie i rosnący import - to obraz górnictwa węgla kamiennego w przededniu Barbórki.

 • Tchórzewski: Polska energetyka nadal będzie się opierać na węglu. Trzeba budować kopalnie

  - Od węgla nie odchodzimy, ale mamy w Polsce zaawansowane prace nad czystymi technologiami wykorzystania tego surowca. Pokaz naszej myśli technicznej w tym zakresie na COP 21 zrobił duże wrażenie. Myślę, że ten kierunek powinniśmy kontynuować - uważa minister energii, Krzysztof Tchórzewski.

 • Projekt ustawy o rekompensacie za utracony deputat węglowy - do komisji sejmowej

  Sejm skierował do Komisji Energii i Skarbu Państwa rządowy projekt ustawy o 10-tysięcznym świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Poprawki do projektu zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Kukiz'15. Komisja omówi projekt w środę.

 • PO: Skok nominatów PiS na kasę w spółkach węglowych

  - W spółkach górniczych trwa festiwal powoływania nominatów PiS na wiceprezesów, to oni korzystają z publicznych 8 mld zł dla górnictwa - przekonywali w czwartek posłowie PO. Jak mówili, nie widzą w branży gospodarza, a na rynku jest za mało węgla.

 • JSW planuje zmniejszyć zatrudnienie i zamrozić płace

  Odczuwająca skutki kryzysu rynkowego Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) chce w tym roku zmniejszyć zatrudnienie o około 500 osób, głównie dzięki odejściom pracowników na emerytury. Zarząd spółki zaproponował też zamrożenie wynagrodzeń załogi w przyszłym roku. JSW zakłada konserwatywnie, że ceny węgla koksowego w czwartym kwartale będą podobne jak w trzecim - poinformował na konferencji prezes

 • Afera korupcyjna w kopalniach i konflikt wokół strategii Kompanii Węglowej, a także poprawa wyników finansowych, budżetowe dotacje na inwestycje oraz perspektywa prywatyzacji - to problemy górnictwa węgla kamiennego, o których najczęściej mówi się przed Barbórką.

 • Święto pod znakiem pytań o przyszłość

  Tegoroczna Barbórka - przypadające 4 grudnia święto górników - obchodzona będzie w sytuacji, jakiej w górnictwie nie było od lat. Główne problemy branży to dziś nie straty czy długi, ale spadek wydobycia węgla i brak pieniędzy na inwestycje.

 • Poziom życia w Polsce drastycznie spada

  Ponad 5 tys. górników manifestowało w piątek w Katowicach. Zarzucali rządowi i prezesom spółek węglowych m.in. antypracowniczą politykę i złe zarządzenie branżą. Demonstrację zorganizowały wszystkie górnicze centrale związkowe.

 • Kłopoty z zatrudnieniem w kopalniach przywołują powiedzenie Lejzorka Rojtszwańca z powieści Ilii Erenburga: jak zwalniają, znaczy - będą przyjmować. Jeszcze kilka lat temu wydawano miliony złotych na odprawy dla górników, zachęcając ich do odejścia. Dzisiaj kopalnie i spółki węglowe przyjmują nowych...

 • New World Resources uzyskał w wezwaniu mniej niż 75 proc. akcji Bogdanki - poinformował DM Banku Handlowego, pośredniczący w wezwaniu. Oznacza to, że wezwanie nie doszło do skutku. Według MSP, to "sprawdzian na dojrzałość polskich rynków kapitałowych".