• Informacje na temat:

  kiedy wojna

Artykuły na temat: kiedy wojna
 • Kiedy szef rządzi twardą ręką, a kiedy mobbinguje?

  W polskim prawie funkcjonuje wiele przepisów, które mają chronić pracowników nawet przed własnym pracodawcą. Często zdarza się jednak, że osoby zatrudnione są ofiarami mobbingu, co przekłada się na ich poważne problemy ze zdrowiem. Mało kto decyduje się rozpocząć "sądową wojnę" z własnym szefem, bowiem niewiele spraw kończy się sukcesem, w szczególności z perspektywy pracownika. Mimo sporej liczby opracowań, przepisy pracy dotyczące tego zagadnienia nie są jednoznaczne. Czym tak naprawdę jest...

 • Uruchomienie amerykańskich taryf importowych ma być remedium na nieuczciwe praktyki handlowe Chin, brak poszanowania przez nie własności intelektualnej, permanentny deficyt handlowy USA i ochronę miejsc pracy. Zastosowane środki chronią jedne branże, obciążając jednak inne i podnosząc koszty życia przeciętnych podatników.

 • Wojna o talenty Web 2.0 trwa

  Pytanie o istnienie pokolenia Y zostało już dawno rozstrzygnięte. Czy tego chcemy, czy nie, wojna o talenty Web 2.0 rozpoczęta. Pojawiło się inne pytanie - jak zarządzać w nowym środowisku pracy?

 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.

 • Od świątyni dumania po fun roomy, czyli o przestrzeniach biurowych

  ...wcześniejszych trendów, kiedy to kreatywności miały służyć indywidualne przestrzenie, niemal "świątynie dumania". Brad Bird, reżyser produkcji Pixar "Iniemamocni" i "Ratatuj", mówił o tym: "Przestrzenie wspólne mogą z początku wydawać się stratą miejsca. Jednak Steve zdał sobie sprawę, że gdy ludzie wpadają na siebie, kiedy nawiązują kontakt wzrokowy, coś zaczyna się dziać...". Wspólnym...

 • Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową?

  Dziś rynki finansowe czekają na FED kluczowe pytanie brzmi: czy Fed otworzy furtkę do podwyżki stóp procentowych już na czerwcowym posiedzeniu. Program luzowania ilościowego przeprowadzony w USA posiadał zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak obiektywnie został uznany za narzędzie, które wyprowadziło Stany Zjednoczone z kryzysu. Niestety skutkiem ubocznym tych działań jest wojna

 • Jak pracować dla więcej niż jednego szefa i nie zwariować

  W "Forbesie" jestem cudakiem - dzielę swój czas między pracę dla dwóch różnych redaktorów. Żartujemy sobie, że redaktor A jest właścicielem mojej prawej połowy, a redaktor B mojej lewej połowy. Bywają oczywiście dni, kiedy czuję, że mogę się rozerwać na pół. Wszystko jednak świetnie gra, ponieważ dobrze się komunikujemy i mamy wszyscy wspólne cele.

 • Wielka wojna o mrożone frytki

  Belgia, kraj, którego dobrem narodowym są frytki, obawia się ceł, których nałożenie na ten mrożony produkt zapowiedziała Kolumbia. Belgijskie władze chcą, żeby UE podjęła w tej kwestii kroki prawne w ramach Światowej Organizacji Handlu.

 • Na trzy tygodnie przed wyjazdem do Bułgarii biuro podróży powiadomiło mojego syna, że jest za mało chętnych i odwołuje wypoczynek. Zaproponowało inną ofertę. Kiedy syn wybrał droższy(...) nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych. Od tej zasady są jednak odstępstwa. Organizator nie poniesie konsekwencji, kiedy niezrealizowanie umowy jest spowodowane działaniem klienta...

 • PZU nie chce iść na wojnę cenową w OC

  Rok 2017 był dla grupy PZU znakomity, pomimo wypłat za szkody spowodowane przez huragany. Plany na ten rok może pokrzyżować wojna cenowa w obowiązkowych ubezpieczeniach OC - jeżeli do niej dojdzie. Prezes PZU Paweł Surówka mówi, że oznaki takie już widać, i PZU będzie się starało w niej nie uczestniczyć.