• Informacje na temat:

  klęski żywiołowe w polsce w ostatnich latach

Artykuły na temat: klęski żywiołowe w polsce w ostatnich latach
 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...wydarzenia, takie jakim był np. atak terrorystyczny 11 września 2001 roku, krachy giełdowe jak te z 2008 roku czy klęski żywiołowe, trend rosnących pensji powinien utrzymać się w kolejnych latach(...) roku wynagrodzenia w Słowenii dwa razy wyższe niż w Polsce Spośród państw prezentowanych na wykresie 2. znacząco wyróżnia się Słowenia. W historycznym ujęciu, w latach 80. Słowenia prosperowała...

 • Epidemia afrykańskiego pomory świń (ASF) stała się w Polsce faktem, rząd nie zapobiegł w porę zagrożeniu - mówili w środę posłowie PO. Wezwali władze do wprowadzenia w całym kraju stanu klęski żywiołowej i utworzenia specjalnego funduszu przeznaczonego na walkę z ASF.

 • Cichocki: Jest wola podwyżek m.in. dla SG i strażaków w 2013 roku

  ...rzeczy pogłębia - mówił. Jak dodał, rodzi się pytanie, co będzie w sytuacji, gdy funkcjonariusze dostaną podwyżki, a po 30 września dojdzie do klęski żywiołowej. W podobnym tonie wypowiadali się(...) podniesienie wynagrodzeń policjantów i żołnierzy zawodowych od lipca b.r. (zapowiedział to w expose premier Donald Tusk). Jak dodał, 27 stycznia br. - po postulatach związków zawodowych uwzględniono...

 • Susza w Polsce: 488 mln zł dla rolników

  Stanu klęski żywiołowej w Polsce nie ogłoszono, zamiast tego rząd na wtorkowym posiedzeniu uzgodnił, że przeznaczy dla rolników dotkniętych skutkami suszy 488 mln złotych.

 • Podwyżek jak na lekarstwo

  ...szkół wyższych. Rząd obiecał im już nominalny wzrost płac o 9,14 proc. rocznie, w latach 2013 - 2015 w sumie mają wzrosnąć o 30 proc. I to ma być jedyny wyjątek. Regułą ma być zamrożenie funduszu płac(...) - 4 proc. Jeśli w gospodarce uda się utrzymać średnie tempo wzrostu płac z ostatnich trzech lat (czyli nominalnie o około 5 proc.), świadczenie wzrosłoby o około 40 złotych miesięcznie. Dla średniej...

 • Skumulowany wpływ mistrzostw Europy w piłce nożnej na polskie PKB do 2020 roku może wynieść 21,3 mld zł. W przypadku wysoko rozwiniętej Francji korzyści będą prawdopodobnie znacznie skromniejsze. Wielkie imprezy sportowe oddziałują bowiem lepiej na średnio zamożne gospodarki. Negatywnie na efekt Euro w tym kraju wpłyną także trwające tam strajki, powódź oraz zagrożenie terrorystyczne.

 • Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.

 • Kampania resortu rolnictwa - Polska smakuje na targach

  Ministerstwo Rolnictwa przeprowadzi kampanię promocyjno-informacyjną dotyczącą zwiększenia popytu na owoce i warzywa sezonowe. W największych polskich miastach zorganizowanych zostanie dziesięć wakacyjnych targów owocowo-warzywnych - poinformował resort.

 • Osoby poszkodowane w wyniku wichur mogą zgłaszać się po zasiłki

  Osoby poszkodowane w wyniku wichur i nawałnic mogą zgłaszać się po zasiłki do 6 tys. zł. Pieniądze są wypłacane na bieżąco. Poszczególne samorządy zbierają takie informacje z terenu, przekazują je wojewodom, a ci następnie zgłaszają to do MSWiA.

 • Mundurowi i kościoły dostaną podwyżki

  Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych chce zwiększenia o 80 mln zł środków, które w projekcie budżetu na 2016 r. przeznaczono na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. W projekcie zarezerwowano też środki dla funkcjonariuszy mundurowych.