• Informacje na temat:

  klęski żywiołowe w polsce w ostatnich latach

Artykuły na temat: klęski żywiołowe w polsce w ostatnich latach
 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...wydarzenia, takie jakim był np. atak terrorystyczny 11 września 2001 roku, krachy giełdowe jak te z 2008 roku czy klęski żywiołowe, trend rosnących pensji powinien utrzymać się w kolejnych latach(...) roku wynagrodzenia w Słowenii dwa razy wyższe niż w Polsce Spośród państw prezentowanych na wykresie 2. znacząco wyróżnia się Słowenia. W historycznym ujęciu, w latach 80. Słowenia prosperowała...

 • Epidemia afrykańskiego pomory świń (ASF) stała się w Polsce faktem, rząd nie zapobiegł w porę zagrożeniu - mówili w środę posłowie PO. Wezwali władze do wprowadzenia w całym kraju stanu klęski żywiołowej i utworzenia specjalnego funduszu przeznaczonego na walkę z ASF.

 • Cichocki: Jest wola podwyżek m.in. dla SG i strażaków w 2013 roku

  ...rzeczy pogłębia - mówił. Jak dodał, rodzi się pytanie, co będzie w sytuacji, gdy funkcjonariusze dostaną podwyżki, a po 30 września dojdzie do klęski żywiołowej. W podobnym tonie wypowiadali się(...) podniesienie wynagrodzeń policjantów i żołnierzy zawodowych od lipca b.r. (zapowiedział to w expose premier Donald Tusk). Jak dodał, 27 stycznia br. - po postulatach związków zawodowych uwzględniono...

 • Włochy biedniejsze niż Polska? Już za kilka lat!

  Włochy są idealnym przykładem na to, że względna zamożność nie jest dana na zawsze. Kraj nie musi doświadczyć ani wojny, ani klęski żywiołowej czy też dyktatorskich rządów, by relatywny poziom życia uległ drastycznemu pogorszeniu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Podwyżek jak na lekarstwo

  ...szkół wyższych. Rząd obiecał im już nominalny wzrost płac o 9,14 proc. rocznie, w latach 2013 - 2015 w sumie mają wzrosnąć o 30 proc. I to ma być jedyny wyjątek. Regułą ma być zamrożenie funduszu płac(...) - 4 proc. Jeśli w gospodarce uda się utrzymać średnie tempo wzrostu płac z ostatnich trzech lat (czyli nominalnie o około 5 proc.), świadczenie wzrosłoby o około 40 złotych miesięcznie. Dla średniej...

 • Susza w Polsce: 488 mln zł dla rolników

  Stanu klęski żywiołowej w Polsce nie ogłoszono, zamiast tego rząd na wtorkowym posiedzeniu uzgodnił, że przeznaczy dla rolników dotkniętych skutkami suszy 488 mln złotych.

 • Skumulowany wpływ mistrzostw Europy w piłce nożnej na polskie PKB do 2020 roku może wynieść 21,3 mld zł. W przypadku wysoko rozwiniętej Francji korzyści będą prawdopodobnie znacznie skromniejsze. Wielkie imprezy sportowe oddziałują bowiem lepiej na średnio zamożne gospodarki. Negatywnie na efekt Euro w tym kraju wpłyną także trwające tam strajki, powódź oraz zagrożenie terrorystyczne.

 • Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.

 • Kampania resortu rolnictwa - Polska smakuje na targach

  Ministerstwo Rolnictwa przeprowadzi kampanię promocyjno-informacyjną dotyczącą zwiększenia popytu na owoce i warzywa sezonowe. W największych polskich miastach zorganizowanych zostanie dziesięć wakacyjnych targów owocowo-warzywnych - poinformował resort.

 • Osoby poszkodowane w wyniku wichur mogą zgłaszać się po zasiłki

  Osoby poszkodowane w wyniku wichur i nawałnic mogą zgłaszać się po zasiłki do 6 tys. zł. Pieniądze są wypłacane na bieżąco. Poszczególne samorządy zbierają takie informacje z terenu, przekazują je wojewodom, a ci następnie zgłaszają to do MSWiA.