• Informacje na temat:

  knf a skoki

Artykuły na temat: knf a skoki
 • Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wystąpiła do sądu o ogłoszenie upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Arka (SKOK Arka) w Dąbrowie Górniczej.

 • KNF zawiesiła działalność Wielkopolskiej SKOK

  Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działałalność Wielkopolskiej SKOK i postanowiła wystąpić z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości - poinformowała KNF w komunikacie prasowym.

 • ...jest Komisja Nadzoru Finansowego. KNF, organ państwowy, nie tylko wydaje zezwolenie na działalność banków, SKOK-ów, zakładów ubezpieczeń i otwartych funduszy emerytalnych. Sprawdza też, czy działają(...) nadzoru i mogą narazić klientów na straty. Na stronie internetowej www.knf.gov.pl znajdziemy zarówno listę instytucji kontrolowanych przez KNF, jak również tzw. listę ostrzeżeń publicznych zawierającą dane...

 • SKOKi nie pozostają dłużne. Szykują pozwy sądowe

  Kasa Krajowa SKOK zapowiada pozwy sądowe przeciw ministrowi finansów Mateuszowi Szczurkowi i posłance PO Joannie Musze. Powodem są ich wypowiedzi, które zdaniem Kasy Krajowej uderzyły w dobre imię SKOK-ów.

 • Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Firmy oferujące „chwilówki” to prywatne przedsiębiorstwa, które działają na podstawie ustawy o swobo dzie działalności gospodarczej i nie są objęte żadnym państwowym nadzorem. Kontroli KNF nie podlegają także przedsiębiorcy, którzy namawiają klientów na powierzenie im pieniędzy, kusząc o wiele wyższymi zyskami niż lokaty bankowe. Przykładem takiej firmy był Amber Gold...

 • Komisja śledcza zbada nieprawidłowości w działaniu SKOK-ów

  Podkomisja ds. SKOK-ów wnioskuje, by powołano komisję śledczą, która zbada ewentualne nieprawidłowości w działaniu systemu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

 • ...to zrobić przez wyszukanie opinii w internecie, lekturę artykułów prasowych, a także zweryfikowanie takiej firmy u państwowego nadzorcy finansowego, czyli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Na stronach www.knf.gov.pl w zakładce „O nas” znajdziesz także listę ostrzeżeń publicznych dotyczących niewiarygodnych lub oszukańczych instytucji, przeciwko którym KNF złożyła zawiadomienia do prokuratury...

 • Raport KNF: Tajemnicza spółka SKOK-ów

  KNF opublikował raport na temat SKOK-ów. KNF zarzuca SKOK-om, że przez zagraniczną spółkę przejmują podmioty z grupy i gromadzą zyski za granicą.

 • ...informacji o instytucjach finansowych szukajmy na stronie Komisji Nadzoru Finansowego www.knf.gov.pl. Dowiemy się tam, czy podmioty te podlegają państwowemu nadzorowi finansowemu i czy czasem ich działalność nie jest kwestionowana przez Komisję. KNF publikuje na swojej stronie tzw. listę ostrzeżeń publicznych, zawierającą wykaz podmiotów, które zdaniem Komisji prowadzą działalność w sposób...

 • KNF zawiesiła z dniem 15 września działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wybrzeże (SKOK Wybrzeże) i postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości.