• Informacje na temat:

  kodeks etyki radcy prawnego

Artykuły na temat: kodeks etyki radcy prawnego
 • Tak dużych reform w postępowaniu karnym nie było w polskim prawie od kilkudziesięciu lat. Zmienią się m.in. zasady gromadzenia dowodów i orzekania przez sądy drugiej instancji. Poza tym w sprawach karnych obrońcami będą mogli być nie tylko adwokaci, ale również radcy prawni.

 • Prawnik oczami Polaka - misjonarz czy karierowicz?

  ..., jak istotne, także dla ich kariery, jest przestrzeganie Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu, Kodeksu Etyki Radcy Prawnego czy Kodeksu Etyki Prawników Europejskich. We wspomnianych dokumentach(...) sądu i innych organów, a także do klientów. - Kary za załamanie Kodeksu Etyki Adwokackiej są zawsze rozpatrywane indywidualnie: od upomnienia i nagany, poprzez karę pieniężną aż do zawieszenia...

 • Porady prawne w internecie: Polacy poszukują wsparcia w pisaniu wniosków i odzyskiwaniu należności

  Usługi prawne to nie tylko reprezentowanie klienta przed sądem i rozgrywanie pełnych emocji spraw rodem z kina. Wsparcie prawnika o wiele częściej przydaje się nam w różnego rodzaju codziennych przypadkach. Jakiej pomocy prawnej Polacy najczęściej poszukują w internecie?

 • Policja dotrze do tajemnic bankowej i skarbowej. Nawet bez zgody sądu

  Policjanci uzyskają podstawowe informacje o podatnikach, niektóre nawet bez zgody sądu - wynika z projektu przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Poprze go resort finansów - zadeklarował wczoraj wiceminister Wiesław Jasiński.

 • Autostrada na zakręcie

  Budowa A1 zagrożona. Spółce Autostrada Południe, która ma koncesję na 180-kilometrowy odcinek trasy, został tydzień na dopięcie inwestycji. A z finansowaniem drogi są gigantyczne problemy - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Adwokarura przygotowana jest do systematycznego zwiększania liczby aplikantów. Kilka lat temu zmieniła regulamin przyjęć na aplikację i jej prowadzenie. Odstąpiła od zasady jeden patron - jeden aplikant. Teraz jeden patron może mieć dwóch, trzech, a nawet pięciu aplikantów.