• Informacje na temat:

  kolei mazowieckie

Artykuły na temat: kolei mazowieckie
 • "Puls Biznesu": Kolej zasypuje pokoleniową lukę

  Na kolei brakuje maszynistów. PKP Cargo chcą wykształcić nawet 700 osób. Koszt to niemal 100 tys. zł za osobę. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

 • Chcą podzielić województwo. Co z Kolejami Mazowieckimi?

  Czy podział województwa mazowieckiego, zapowiedziany przez marszałka sejmu da samorządowi więcej środków unijnych? I czy nie zaszkodzi przy okazji spółce Koleje Mazowieckie? Zdania ekspertów są podzielone.

 • Mikroprzedsiębiorstwa najlepiej płacą w woj. mazowieckim

  W województwie pomorskim i dolnośląskim średnie płace wynosiły około 2,2 tys. zł. Z kolei w województwie wielkopolskim przedsiębiorcy płacili przeciętnie 2120 zł. W pozostałych województwach przeciętne wynagrodzenia były niższe niż średnia płac w mikroprzedsiębiorstwach w Polsce. W zachodniopomorskim, śląskim, lubuskim i opolskim, przeciętne zarabiano nie więcej niż 2,1 tys. zł brutto miesięcznie...

 • Państwowe koleje wypadają z torów. Przez odszkodowania

  Konkurencyjni przewoźnicy żądają nawet 15 mld zł od spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

 • Praca tymczasowa jest najlepiej opłacana w województwie mazowieckim

  ..., najwyżej uplasowało się woj. mazowieckie ze średnią 18,95 zł za godzinę. Z kolei przeciętne godzinowe wynagrodzenie pracownika tymczasowego w całej Polsce wyniosło 13,07 zł., a średnia premia 1,27 zł(...)Najwięcej w 2011 roku zarobili pracownicy tymczasowi z województwa mazowieckiego, gdzie przeciętne wynagrodzenie godzinowe brutto wyniosło 18,95 zł. Na ostatnim miejscu znalazło się woj. lubuskie...

 • Bogusław Kowalski: Pracowałem i pracuję na rzecz kolei

  Wywiad z Bogusławem Kowalskim - prezesem Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej, wcześniej m.in. wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu.

 • Restrukturyzacja w radomskim szpitalu

  ...jest racjonalizacja wydatków - przekonuje Tomasz Skura, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Zapewnia, że zmiany nie zostaną przeprowadzone kosztem pacjentów. W ubiegłym roku wykonano audyt, z którego wynika, że niewykorzystywane łóżka, a na niektórych oddziałach jest ich nawet ponad 50 procent, powinny zostać zlikwidowane. Z kolei ich liczba determinuje zatrudnienie. Stąd...

 • Pierwsze piętrowe Sundecki Pesy już na torach

  Jak poinformowały "Rynek Kolejowy" Koleje Mazowieckie, na tory wyjechały już pierwsze wagony piętrowe Pesa Sundeck. Są one wykorzystywane do obsługi pociągów przyśpieszonych.

 • Skromne płace i wysokie wymagania zniechęcają do pracy w służbie publicznej

  Kilkaset wakatów w służbie publicznej nie jest jeszcze dużym problemem, ale sygnalizuje wyraźny spadek zainteresowania pracą w administracji. Z kolei zarobki w sektorze prywatnym są o jedną czwartą wyższe.

 • Nowe, słoneczne wagony piętrowe Pesy

  Jedną z najbardziej oczekiwanych premier podczas targów Trako jest prezentacja piętrowego wagonu i lokomotywy Gama wyprodukowanych przez Pesę Bydgoszcz dla Kolei Mazowieckich.