• Informacje na temat:

  kolej dużych prędkości

Artykuły na temat: kolej dużych prędkości
 • Przeczytaj, zanim postanowisz jechać w ciemno

  .... - Mężczyźni wspominają, że na podobną kontrolę w ciągu tygodnia trafili jeszcze dwukrotnie. Zwyczaje drogowe też bardzo różnią się od naszych. Na większości odcinków maksymalną dozwoloną prędkością jest 80 km/godz. Tylko w okolicach Oslo można było jechać "setką". Polaka przyzwyczajonego do dużej samowolki na naszych drogach może dziwić, że wszyscy tej prędkości przestrzegają i nikt nikogo nie...

 • Polska i Węgry rozpoczynają współpracę w zakresie kolei dużych prędkości

  Realizacja koncepcji budowy kolei dużych prędkości, zapoczątkowanej podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Węgrzech, staje się coraz bardziej realna - poinformował w wywiadzie dla PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 • Bezpłatne studia - największa niesprawiedliwość XXI wieku

  ...imprezami nie śni się nawet w najgorszych koszmarach. Po ukończeniu studiów trzeba jeszcze odbyć niskopłatny staż, zdać kolejny bardzo trudny egzamin i wtedy zostaje się rezydentem w szpitalu z pensją ok(...) międzynarodową polskich młodych naukowców, która ma kluczowe znaczenie dla poprawy międzynarodowej pozycji polskiej nauki" - odpowiedzieli w kolejnym e-majlu pracownicy biura prasowego ministerstwa...

 • Powstanie kolej dużych prędkości? PiS zapowiada rewolucję na torach

  PiS chce budowy kolei dużych prędkości, kontroli nad Przewozami Regionalnymi i wstrzymania sprzedaży PKP Energetyka

 • Jeśli znajdą się pieniądze, w Polsce powstaną Koleje Dużych Prędkości - zapowiada minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Linia ma łączyć Warszawę z Łodzią, Kaliszem, Poznaniem i Wrocławiem. Pociągi rozwijałyby na trasie prędkość 350 kilometrów na godzinę.

 • Kolej rozpędza się do 200 km na godzinę

  PKP rozważa jazdę z większą prędkością m.in. na trasach Poznań - Szczecin, Warszawa - Białystok oraz Wrocaław - Pozań - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Chiński pociąg dużych prędkości jako "jeżdżący hotel"

  W sobotę na tory wyjechał nowy, szybki pociąg łączący dwa ważne miasta Chin - Pekin i Szanghaj. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pociąg ten zaprojektowano z myślą o osobach, które chciałyby zaznać odrobiny spokoju w podróży lub przespać się, pokonując trasę ok. 1300 km.

 • Ministrowie będą rozmawiać o szybkiej kolei z Warszawy do Budapesztu

  Dziś w Budapeszcie dojdzie do rozmów w sprawie Kolei Dużych Prędkości. Linia przebiegająca przez kilka państw miałaby połączyć Warszawę i Budapeszt.

 • Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens. Dyrektor Celiński uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)".

 • Kolej dużych prędkości. Reaktywacja. Pociągi pojadą nawet 350 km/h

  Branża postuluje wpisanie do planów rządu superszybkiej linii. Ten rozważa taki scenariusz - dowiedział się "DGP".