• Informacje na temat:

  kolej w chinach

Artykuły na temat: kolej w chinach
 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  ...​Brytyjska telewizja BBC wyemitowała program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 • Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie mocno rosną. Dane makro z Chin były słabe, ale rynków nie przestraszyły - podają maklerzy.

 • Ile zarabiają nauczyciele?

  W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo - powiedział kiedyś Barack Obama. A stare polskie przekleństwo brzmi "Obyś cudze dzieci uczył" i jest ono bliższe naszej rzeczywistości. Sprawdźmy zatem, jak wynagradzane są osoby, które mają tak duży wpływ na edukację i kształtowanie dzieci.

 • Chiński pociąg dużych prędkości jako "jeżdżący hotel"

  W sobotę na tory wyjechał nowy, szybki pociąg łączący dwa ważne miasta Chin - Pekin i Szanghaj. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pociąg ten zaprojektowano z myślą o osobach, które chciałyby zaznać odrobiny spokoju w podróży lub przespać się, pokonując trasę ok. 1300 km.

 • "France Football": Cristiano Ronaldo najlepiej zarabiającym piłkarzem świata

  Cristiano Ronaldo jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie - ogłosił magazyn "France Football", który szacuje, że w sezonie 2016/2017 portugalski gwiazdor Realu Madryt zarobi w sumie 87,5 mln euro. Drugie miejsce z zarobkami na poziomie 76,5 mln euro zajął Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony.

 • Niemiecka kolej na bakier z punktualnością i nie tylko

  Opóźnienia niemieckich pociągów wzbudzają nieustanne zdziwienie szczególnie wśród cudzoziemców. Przypisywany Niemcom w zakresie transportu kolejowego "ordnung" to od wielu lat tylko pobożne życzenie. Tymczasem w takich krajach jak Japonia, Chiny czy Taiwan 99 procent wszystkich pociągów przybywa na czas, a o niepunktualności mówi się już w przypadku opóźnienia nawet o jedną minutę.

 • Niemcy otwierają rynek. Szansa dla pracowników z Ukrainy

  Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy o imigracji, która ma ułatwić napływ do Niemiec fachowców spoza UE. Nowe warunki mogą przyciągnąć pracowników z Ukrainy. Na razie przyjechało ich do Niemiec niewielu.

 • Prezes zarządu PKP Cargo Adam Purwin: Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku do Chin kursował jeden pociąg dziennie

  - Prowadzimy rozmowy z Pocztą Polską, aby do Chin i w odwrotnym kierunku wozić pociągiem przesyłki - oświadcza Adam Purwin, prezes PKP Cargo w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 • Umiarkowane podwyżki pensji. Górnik nadal zarabia najlepiej

  Płace w przedsiębiorstwach rosną powoli, ale dzięki deflacji ich siła nabywcza może się zwiększyć w tym roku w stopniu największym od siedmiu lat.

 • Mamy nadzieję, że niedługo ruszy transport polskiej żywności do Chin. Jeśli coraz więcej towarów będzie eksportowanych koleją z Polski do Państwa Środka, to ten rodzaj transportu stanie się bardziej opłacalny - mówi prezes PKP Cargo Maciej Libiszewski.