• Informacje na temat:

  koleje w rosji

Artykuły na temat: koleje w rosji
 • Blisko 100 tys. miejsc pracy z inwestycji zagranicznych

  Zgodnie z raportem "fDi Intelligence: Global greenfield investment trends" Polska zajęła pierwsze miejsce w Europie pod kątem liczby miejsc pracy utworzonych w efekcie bezpośrednich inwestycji zagranicznych - pisze Michael Page, spółka doradztwa personalnego. W całym kraju powstało ich ponad 99 tys., a w samej Warszawie prawie 18 tys., co dało z kolei miastu stołecznemu drugie miejsce w Europie, zaraz po Bukareszcie (24 tys.).

 • Rosja: Wyruszył luksusowy pociąg do Pekinu

  Z okazji 180. rocznicy powstania kolei w Rosji, RŻD uruchomiły specjalny pociąg, który dowiezie turystów z Moskwy aż do Pekinu. Całą trasę pokona w 13 dni. W tym czasie przejedzie ponad 7,5 tys. km.

 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  ...​Brytyjska telewizja BBC wyemitowała program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 • Rozmowy gazowe między Rosją a Ukrainą: Unia chce przełamać impas

  Unia będzie chciała przełamać impas w rozmowach gazowych między Rosją a Ukrainą. We wrześniu możliwe są trójstronne pertraktacje.

 • MFW: Gdyby z armii 200 mln osób bezrobotnych stworzyć państwo, byłoby 5. na świecie

  Gdyby z armii 200 mln osób bez pracy na całym świecie stworzyć państwo, pisze MFW, powstałoby piąte największe mocarstwo na świecie, większe od Rosji. Eksperci odkryli dodatkową zależność między wzrostem PKB a zatrudnieniem.

 • Kolej na lepsze czasy

  - Ruch towarowy z dróg musi w większej mierze być przenoszony na kolej, bo ta jest tańsza, mniej kolizyjna i bardziej przyjazna dla środowiska - przekonuje Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo, w rozmowie z Piotrem Stefaniakiem.

 • Polacy, Niemcy i Rosjanie w poszukiwaniu pracy

  ...zawodowego oraz dodatkowe szkolenia. Co ciekawe, możliwości rozwoju zawodowego mają mniejsze znaczenie dla naszych sąsiadów, w ankiecie wskazało na nie 38 proc. internautów z Rosji i niespełna 1/3 Niemców(...) możliwość wskazała prawie połowa (47 proc.) uczestników ankiety z Polski, podczas gdy w Niemczech 79 proc., a w Rosji 75 proc. Warto przy tym zauważyć, że o ile "zdecydowanie tak" możliwości pracy za...

 • Rosja czeka na polskie firmy?

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zachęca właścicieli polskich firm do robienia interesów w Rosji. Mimo chłodnych stosunków politycznych, należy próbować rozwijać relacje gospodarcze - radzi ZPP.

 • Polak, dobry lider na czas kryzysu

  ...nadbałtyckich tj. na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, przede wszystkim za odpowiedzialność podejmowanych decyzji, doświadczenie w zarządzaniu, pragmatyzm(...) na stanowisko dyrektora Alfa Banku w Rosji wybrano właśnie Polaka. Pokonał wielu menedżerów z krajów wyżej rozwiniętych niż Polska, ponieważ miał doświadczenie w budowaniu bankowej sieci detalicznej...

 • Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.