• Informacje na temat:

  kolejowych w polsce

Artykuły na temat: kolejowych w polsce
 • Braki kadrowe, rosnące koszty pracy i surowców - jak wpłyną na inwestycje drogowo-kolejowe?

  Często stawiane jest pytanie o sytuację, jaka panuje na rynku robót infrastrukturalnych - kolejowych i drogowych. Jest ono aktualne zwłaszcza po podjęciu pierwszej zauważalnej decyzji przez dużego wykonawcę - firmę Astaldi.

 • Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczy 650 mln euro na dofinansowanie modernizacji i odnowienie ok. 1150 km linii kolejowych w Polsce - poinformował w czwartek resort finansów. Wartość inwestycji to 1,3 mld euro.

 • Maszynista poszukiwany. Spółki kolejowe podkupują sobie ludzi

  ...szuka możliwości sfinansowania nauki ze środków unijnych, np. z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wszystkie spółki kolejowe w Polsce poszukują maszynistów. Największy(...) pracownicy są eksploatowani ponad miarę. To może się odbijać na bezpieczeństwie - mówi Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych...

 • Lokomotywa jak robot kolejowy

  Ludzie unikną śmiertelnych wypadków, koksownie i huty ograniczą koszty, polska gospodarka wzbogaci się o kolejną innowację - samodzielnie pracującą lokomotywę. Pojazd wykona manewry na bocznicach kolejowych w hutach i koksowniach, przeciągnie wagony z węglem na miejsce rozładunku, a także autonomicznie podłączy się do składu i uformuje go.

 • Tyle zarabiają prezesi spółek budowlanych w Polsce. Zobacz ranking

  Polski rynek budowlany znajduje się w szczytowym momencie koniunktury, którą napędza rozpędzony front robót na drogowych, kolejowych, mieszkaniowych i przemysłowych placach budowy. Jak zarabiają szefowie firm, które realizują warte łącznie dziesiątki miliardów złotych inwestycje? Odpowiedź na to pytanie daje ranking płac prezesów spółek budowlanych, który po raz kolejny przygotował portal WNP.PL.

 • Wild: Zatwierdzono nowe linie kolejowe łączące Polskę z CPK

  W piątek zatwierdzono przebieg linii kolejowych, dzięki którym pasażerowie z całej Polski będą mieli łatwiejszy dojazd do Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że ok. 1300 km nowych linii kolejowych przyczyni się m.in. do rozwoju kolei.

 • Tesco zwolni na rodzimym rynku 4,5 tys. ludzi. W Polsce skala zwolnień jest podobna

  Tesco zapowiedziało, że zrestrukturyzuje swoje sklepy. Chodzi o placówki średniej wielkości znajdujące się przy głównych ulicach i na dworcach kolejowych. Sieć chce przyspieszyć rotację towarów na półkach. (...) Przypomnijmy, że w Polsce firma przekazała pracownikom szczegóły planu dotyczącego skoncentrowania swoich działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki...

 • Branża kolejowa alarmuje: Polska może stracić 40 mld zł z UE

  Przedstawiciele branży kolejowej alarmują - w wyniku braku decyzyjności przedstawicieli PKP PLK oraz przez niewłaściwe wykorzystanie funduszy ze środków UE, Polska może utracić ponad 40 mld złotych dofinansowania na branżę kolejową.

 • Czeski przewoźnik kolejowy chce zatrudnić 150 pracowników w Polsce

  ...150 pracowników planuje zatrudnić w Polsce czeski przewoźnik kolejowy Leo Express, który chce jeździć na liniach Warszawa - Poznań - Szczecin, Warszawa - Kraków i Warszawa - Katowice - Gliwice. Firma chce zatrudnić m.in. maszynistów i sprzedawców biletów.

 • - W ramach obecnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej MIiB podpisze w tym roku umowy na inwestycje kolejowe za 30 mld zł, a w 2018 r. - za ok. 8-10 mld zł - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.