• Informacje na temat:

  komornicze mieszkania

Artykuły na temat: komornicze mieszkania
 • ...zasad. Wyjaśniamy jak wygląda ta procedura. Licytacja nieruchomości – działki, domu lub mieszkania ma kilka etapów Jeśli po postępowaniu sądowym wydany zostanie tytuł wykonawczy do egzekucji zadłużenia(...) do zapłaty. Gdy dług nie zostaje spłacony, nieruchomość zostaje opisana a biegły wycenia jej wartość. Jeśli dłużnik uważa, że wartość jego domu lub mieszkania została zaniżona, ma prawo zgłosić zarzuty...

 • Mieszkanie spod młotka

  Jedną z ciekawszych i coraz bardziej popularnych alternatywnych form nabycia praw do nieruchomości jest zakup na licytacji komorniczej. Mieszkania, domy i działki sprzedawane w niższych niż rynkowe cenach przyciągają kolejnych zainteresowanych inwestorów. Dział Badań i Analiz firmy Emmerson Realty SA przedstawia kilka najważniejszych aspektów związanych z zakupem mieszkania "spod młotka".

 • Mam sporo długów. Czy ich spłatę komornik może potrącać z emerytury? Czy ma prawo zabrać mi mieszkanie? Elżbieta z Zamościa.

 • Felieton: Nieprzyjazne banki, czyli co jeszcze złego możemy ci zrobić?

  Jesteśmy karmieni przez media reklamami banków, w których młodzi, piękni i superuprzejmi pracownicy instytucji finansowych niemal stają na głowie, aby spełnić nasze oczekiwania. Nazwijmy sprawę po imieniu: Chcą wcisnąć nam kolejną pożyczkę. Jak daleki od prawdy jest wytworzony przez media obraz banków, przekonać się mogą ci klienci, którzy wpadli w problemy finansowe i nie są w stanie terminowo obsługiwać kredytów.

 • .... przestaje płacić czynsz, bardzo łatwo jest go wyeksmitować. Najemca musi bowiem złożyć oświadczenie w formie aktu notarialnego, w którym zgadza się na dobrowolne przeprowadzenie egzekucji komorniczej...

 • Kto ma szanse na mieszkanie komunalne

  Mieszkanie komunalne można wykupić za grosze. Późniejsza sprzedaż takiej nieruchomości może oznaczać spory zarobek. By tak się stało, trzeba jednak spełnić długą listę warunków. Poza tym nie wszystkie gminy oferują możliwość wykupu, a nawet jeśli, wysokość bonifikaty jest różna.

 • Przecież jeśli ktoś nie płaci czynszu, to inni utrzymują za niego wspólną nieruchomość. Płacą za jej sprzątanie, wywóz śmieci oraz remonty. Według danych Krajowej Rady Komorniczej(...). Jednak nie za cenę, na jaką wycenił je biegły, lecz tylko za 75 proc. tej kwoty. Gdy nikt mieszkania nie kupi, przy następnej licytacji będzie miało jeszcze niższą cenę początkową – tylko 2/3 kwoty...

 • Najem prywatny szansą na dodatkowe dochody

  Rynek najmu ciągle kusi atrakcyjnymi stopami zwrotu. Najem prywatny daje szansę spłat kredytów i wypracowania dochodów. Czy jednak pozwala się utrzymać? Droga do zostania rentierem jest długa i wyboista, co nie znaczy, że niemożliwa do przejścia.

 • ...wieczystej mieszkania (w dziale III) nie ma wpisów (czy nikt inny nie może w przyszłości rościć praw do tego mieszkania).

 • Najem prywatny szansą na dodatkowe dochody

  Rynek najmu ciągle kusi atrakcyjnymi stopami zwrotu. Najem prywatny daje szansę spłat kredytów i wypracowania dochodów. Czy jednak pozwala się utrzymać? Droga do zostania rentierem jest długa i wyboista, co nie znaczy, że niemożliwa do przejścia.