• Informacje na temat:

  kompania weglowa co z weglem dla emerytów

Artykuły na temat: kompania weglowa co z weglem dla emerytów
 • ​Niepokój o pensje w Kompanii Węglowej

  ..., a bezpłatny deputat węglowy dla emerytów będzie mniejszy o jedną tonę na osobę.  - Sprzedając Knurów-Szczygłowice, Kompania kupi kilka miesięcy spokoju. Nie zmienia to faktu, że spółka jest dziurawą łajbą(...) załogę - oświadczył w środę rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej.  Pensje powinny trafić na konta pracowników najpóźniej w czwartek. Istotna dla poprawy sytuacji finansowej KW ma być sprzedaż...

 • Kompania Węglowa likwiduje deputaty węglowe

  Dramatyczna sytuacja w Kompanii Węglowej spowodowała że wdrażany jest przyspieszony plan restrukturyzacji grupy. Obecny zarząd likwiduje deputaty do bezpłatnego otrzymania węgla które mają obowiązywać od stycznia 2015 r. - podała KW w komunikacie.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  ...- Nie potwierdziły się obawy, że pracownicy Kompanii Węglowej (KW) nie dostaną w terminie pensji. Władze borykającej się z trudną sytuacją finansową spółki zleciły wykonanie przelewów na ich konta - podał rzecznik spółki. Chodzi o 356 mln zł dla prawie 55 tys. pracowników.

 • Uwaga: Deputaty węglowe dla emerytów do likwidacji!

  JSW(spółka giełdowa) rozważa likwidację od 2015 r. roku uprawnień m.in. emerytów i rencistów do bezpłatnego węgla.

 • Energetyka, górnictwo, kolej to te branże, które pracownikom wciąż oferują najwięcej przywilejów związanych z racji wykonywanego zawodu. Jednak także wiele prywatnych firm stosuje różnego rodzaju zachęty dla swoich pracowników - np. towarzystwa ubezpieczeniowe czy banki.

 • Górnicy chcą pozwać Kompanię Węglową

  Związkowcy chcą złożyć pozew przeciwko Kompanii Węglowej. Chodzi o decyzję zarządu spółki w sprawie deputatu węglowego. Od stycznia nie będzie on wypłacany m.in. emerytom i rencistom.

 • KW woli wydawać przywróconą emerytom tonę węgla za 2014 r. w naturze

  Po wycofaniu się z decyzji o odebraniu tony węgla byłym pracownikom Kompanii Węglowej z deputatu za 2014 r. spółka przekazała w piątek m.in., że będzie preferowała realizację tego świadczenia w naturze. Chcący otrzymać ekwiwalent pieniężny dostaną go za rok.

 • Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) będzie realizować wszystkie zobowiązania dawnej Kompanii Węglowej (KW), w tym naprawę szkód górniczych oraz świadczenia należne emerytom i rencistom - zapewnił wczoraj prezes SRK Tomasz Cudny.

 • JSW rozważa likwidację deputatów węglowych dla emerytów i rencistów - poinformował na konferencji Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

 • "Ręce precz od naszych emerytur i naszego węgla"

  Kilkuset emerytów z Solidarności protestowało w środę przed katowicką siedzibą Kompanii Węglowej. Domagali się, aby zlikwidowane przez tę firmę uprawnienia m.in. emerytów i rencistów do bezpłatnego węgla (tzw. deputaty) przejął Skarb Państwa.