• Informacje na temat:

  kompania węglowa forum

Artykuły na temat: kompania węglowa forum
 • Jest wstępna umowa Kompanii Węglowej z Węglokoksem ROW ws. sprzedaży czterech kopalń

  Kompania Węglowa oraz Węglokoks Rybnicki Okręg Wydobywczy podpisały w poniedziałek przedwstępną warunkową umowę sprzedaży czterech tzw. kopalń rybnickich. Ma to być źródło środków na bieżącą działalność KW i początek tworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy "węglowej"

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, umożliwia ona przeprowadzenie rządowego planu naprawy Kompanii Węglowej. Nowela służy porozumieniu - ocenił prezydent.

 • Górnicy będą od września recenzować poczynania rządu

  Plan wsparcia górnictwa nie działa, a rząd uchyla się od realizacji porozumienia z górnikami z początku br. - uważają górnicze związki zawodowe i zapowiadają akcję informacyjną o sytuacji w branży. Niewykluczone są także październikowe strajki.

 • W kopalni Brzeszcze trwa podziemny protest górników

  W dwóch kolejnych kopalniach, które według rządowego planu mają zostać zlikwidowane, rozpoczęły się podziemne protesty. Do strajkujących od środy górników z kopalni Brzeszcze dołączyły załogi kopalń Bobrek-Centrum w Bytomiu i Sośnica-Makoszowy w Gliwicach. Poinformowała o tym w czwartek rano śląsko-dąbrowska Solidarność.

 • Górnictwo potrzebuje reform, a nie blokady rosyjskiego węgla

  Węgiel z Rosji ma ograniczony wpływ na obecną złą sytuacją państwowej Kompanii Węglowej. Głównym jej problemem, jest bowiem niska efektywność wydobycia oraz wysokie koszty. Ograniczenie importu spowoduje tylko przerzucenie kosztów nieefektywnej działalności, tej państwowej spółki, na konsumentów i nie zastąpi niezbędnych reform uważa ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Śląskie górnictwo na równi pochyłej?

  Rząd nie dotrzymał porozumienia i do końca września nie powstanie Nowa Kompania Węglowa. Strona rządowa mówi: "Potrzebujemy więcej czasu". Ale odpowiedź górniczych związków jest krótka: "W poniedziałek zbiera się sztab strajkowy".

 • Działające w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) związki zażądały w środę od zarządu spółki przedstawienia wpływu planowanego połączenia Grupy z Katowickim Holdingiem Węglowym (KHW) na dalsze funkcjonowanie PGG. Chcą m.in. gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Festiwal wyborczych obietnic: Tak politycy kupowali wyborców

  Kampania to doskonała okazja do rozdania nie swoich pieniędzy. Tym razem jednak festiwal obietnic trwał znacznie dłużej niż poprzednio. W zasadzie już od wyborów samorządowych jesienią ubiegłego roku.

 • To oni trzęsą polską gospodarką. Oto 50 najbardziej wpływowych osób

  Przedstawiamy ranking 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku, a taka ocena zawsze budzi kontrowersje. Czy w tym roku będzie podobnie?