• Informacje na temat:

  kompania węglowa ziemowit

Artykuły na temat: kompania węglowa ziemowit
 • Kompania Węglowa potrzebuje 1,5 miliarda złotych

  Kompania Węglowa (KW) rozpoczęła rozmowy z inwestorami, zainteresowanymi zaangażowaniem się w Polską Grupę Górniczą (PGG), gdzie trafi 11 kopalń Kompanii. Docelową wartość niezbędnego dokapitalizowania spółka szacuje maksymalnie na 2,2 mld zł, z czego 1,5 mld zł mają wnieść inwestorzy.

 • Kompania Węglowa przedstawiła górnikom założenia biznesplanu

  Osiągnięcie rentowności kopalń w 2017 roku, wzrost wydajności pracy, dalsza obniżka kosztów produkcji węgla, zmniejszenie zadłużenia oraz wdrożenie systemu wynagradzania uzależnionego od wyników spółki - to niektóre oczekiwania inwestorów wobec Polskiej Grupy Górniczej (PGG), przekazane górnikom przez zarząd Kompanii Węglowej.

 • Polska Grupa Górnicza zajmie miejsce Kompanii Węglowej

  Ruszająca 1 maja Polska Grupa Górnicza będzie największym producentem węgla kamiennego w UE, z roczną produkcją rzędu 28 mln ton i zatrudnieniem 32,5 tys. osób. 34 ściany wydobywcze w 11 kopalniach dają 110 tys. ton węgla na dobę. Długość wyrobisk sięga 1,5 tys. km na obszarze 465 km kw.

 • Plan dla KW: Do likwidacji stare zakłady w bardzo różnym otoczeniu

  Wszystkie cztery kopalnie, których likwidację w swoim planie dla Kompanii Węglowej zapowiedział rząd, to zakłady o wieloletniej historii. Działają w bardzo różnym otoczeniu - ich likwidacja może być szczególnie dotkliwa w niezamożnym Bytomiu czy niewielkich Brzeszczach.

 • Związkowcy konsultują z górnikami treść porozumienia w Kompanii Węglowej

  Związkowcy z Kompanii Węglowej (KW) przedstawili w poniedziałek górnikom projekt porozumienia, poprzedzającego przekazanie kopalń i zakładów Kompanii do Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Lider związku Sierpień 80 Bogusław Ziętek ocenia, że we wtorek porozumienie powinno być podpisane.

 • Nie ma porozumienia w rozmowach związków z zarządem Kompanii Węglowej

  Bez porozumienia zakończyły się piątkowe rozmowy związkowców z przedstawicielami Kompanii Węglowej na temat poziomu wynagrodzeń w firmie oraz biznesplanu dla Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Związki zostały formalnie powiadomione o zamiarze zbycia kopalń Kompanii na rzecz Grupy.

 • Wyprzedaż węgla to jedyny ratunek dla polskiego kolosa?

  Poniżej wywiad z Mirosławem Tarasem, prezesem Kompanii Węglowej. Po I półroczu na 14 kopalń w spółce jedynie trzy są rentowne... Do sprzedania są zakłady Jankowice, Anna Redułtowy i Piekary.

 • Dziś rusza Polska Grupa Górnicza

  Dziś w Katowicach o 14 planowane jest podpisanie umowy inwestycyjnej w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej. Nowa spółka ma powstać na bazie kopalń wchodzących w skład Kompanii Węglowej.

 • Powstanie PGG dobre dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego - Szydło

  Górnicze i energetyczne spółki, banki, instytucje finansowe i związkowcy porozumieli się ws. zasad utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, która przejmie kopalnie Kompanii Węglowej. Przedstawiciele rządu podkreślają, że ten krok uratuje miejsca pracy i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne.

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?