-
Informacje na temat:
koncesje na gaz łupkowy
-
...gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony(...) łupków w naszym kraju już pracuje ok. tysiąca Polaków. Ruszyło też na razie kilka spośród blisko setki firm, które mają koncesje poszukiwawcze. Szacunki mówią, że w ciągu najbliższych lat wierceń ma...
-
Poszukiwania oraz PGNiG Technologie. Trwa proces sprzedaży spółek Geovita, ITG i Nysa Gaz. "Działania w najbliższej perspektywie pozwolą na reorganizację działalności i pozostawienie w grupie kapitałowej(...) Trading, PGNiG Termika, PGNiG Poszukiwania, PGNiG Technologie, EuRoPol Gaz, a także spółka dystrybucyjna oraz operator magazynów. W sierpniu w PGNiG ogłoszono program dobrowolnych odejść. W czasie jego...
-
Brytyjska spółka wydobywcza 3Legs Resources zrezygnowała z działalności na trzech swoich koncesjach łupkowych na Pomorzu z powodu niezadowalających rezultatów i wyczerpania budżetu.
-
Departament ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) poinformował o przyjęciu przez brytyjski rząd zmian w regulacjach dotyczących dostępu do wierceń podziemnych w poszukiwaniu ropy i gazu oraz energii geotermalnej.
-
Koniec polskiego snu o łupkowej potędze. Ostatnie dwie koncesje na poszukiwanie gazu tą metodą zostały zwrócone polskiemu państwu przez firmę San Leon.
-
-
Według stanu na 30 IV w Polsce obowiązuje 20 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego - podało Ministerstwo Środowiska.
-
Do konsultacji społecznych trafił projekt specustawy węglowodorowej, która ma uprościć procedury związane z poszukiwaniem, wydobywaniem i przesyłaniem gazu łupkowego. Przewiduje on skrócenie czasu na decyzje w sprawie poszukiwań oraz terminów odwoławczych. Mniej ma być urzędników, a różnego typu pozwolenia mają być zastąpione opiniami wraz z wprowadzeniem domniemania decyzji pozytywnej. Projekt nie rozwiązuje kwestii podatkowych.