• Informacje na temat:

  konflikt w egipcie

Artykuły na temat: konflikt w egipcie
 • Kryzys turystyczny w Egipcie, Grecji i Turcji. Skorzysta Hiszpania?

  W samym 2014 roku do Grecji w celach turystycznych wyjechało 449 tys. Polaków (dane za GUS Raport: Turystyka 2014). Dla Turcji i Egiptu analogiczne wartości wynosiły odpowiednio 348 tys. oraz 233 tys. turystów. Wstępne dane za 2015 rok pokazują spadek wyjazdów z Polski do tych krajów.

 • Dwa mistrale, pierwotnie zbudowane dla Rosji, zostały kupione przez Egipt

  - Strona francuska nie ujawniła w środę, za jaką kwotę Egipcjanie kupili mistrale, lecz według rzecznika Pałacu Elizejskiego Stephane'a Le Foll Francja nie straciła na tej transakcji.

 • PGNiG nie boi się o dostawy katarskiego gazu

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma gwarancje od Katarczyków, że dostawy gazu do Polski nie zostaną zakłócone z powodu konfliktu dyplomatycznego na Bliskim Wschodzie - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Wczoraj Egipt, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty i kilka innych państw regionu zerwało kontakty dyplomatyczne z Katarem za wspieranie terroryzmu. Właśnie w Katarze PGNiG

 • Nadeszła jesień, a zatem czas podsumowań sezonu wakacyjnego w Polsce i Europie. Jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem mówiło się, że największy wpływ na wybór wakacyjnej destynacji w Europie będzie miała napięta sytuacja międzynarodowa spowodowana przedłużającym się konfliktem na Bliskim Wschodzie, który położył się cieniem na wynikach branży turystycznej w dotychczas popularnym Egipcie i nie

 • Izolacja Kataru nie powinna znacząco wpłynąć na ceny ropy naftowej. Wbrew obawom raczej spowoduje ich spadek, niż wzrost

  Kiedy w pierwszy poniedziałek czerwca cztery kraje Bliskiego Wschodu zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem, zablokowały jego granice i wstrzymały komunikację z nim, rynki obawiały się wzrostu cen ropy naftowej. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Choć dalszy rozwój konfliktu pozostaje niewiadomą, to eksperci raczej przewidują jego załagodzenie. Zdaniem Doroty Sierakowskiej, analityka rynków

 • Polska poza cenową bańką na rynku nieruchomości

  Nieruchomości na świecie wciąż mocno drożeją - wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide za 1 kwartał 2016 r. Progres zanotowano aż w 31 na 45 przebadanych krajów.

 • USA uderzają nowymi sankcjami

  Zatwierdzony wczoraj przez Izbę Reprezentantów pakiet nowych sankcji wobec Rosji, Iranu i Korei Płn. jest jednym z najszerszych w historii - uważa przewodniczący niższej izby Kongresu USA Paul Ryan. Nowe sankcje uderzają głównie w rosyjską gospodarkę.

 • Strata netto grupy LPP, przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła w pierwszym kwartale 2015 r. 37,3 mln zł wobec 14,9 mln zł straty rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał 56,5 mln zł straty netto.

 • Raport SIPRI: Złote czasy dla handlarzy bronią

  O dziesięć procent wzrósł w latach 2013-2017 światowy handel bronią w porównaniu do lat 2008-2012 - wynika z najnowszego raportu sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI). W czołówce eksporterów są USA.