• Informacje na temat:

  koniec świata przepowiednie

Artykuły na temat: koniec świata przepowiednie
 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...przewidzieć dynamiki zmian otaczającego nas świata. To, do czego jesteśmy zdolni, to przewidywanie przyszłości na podstawie dostępnych nam zmiennych. Brak nam nadzwyczajnej wyobraźni, zdolności(...) w 1995 r. słynną książkę "Koniec pracy", taki stan klęski nieurodzaju jest całkiem bliski. Jak prognozuje, w przyszłości zajęcie będzie miało zaledwie 20 proc. zdolnych do pracy osób. A cała wielka...

 • Rynki drżą przed wizją, że negocjacyjne gierki Trumpa w końcu osłabią globalny wzrost gospodarczy. Pojawiają się głosy, że wyborcze hasło "America First" stanie się przepowiednią wejścia największej gospodarki świata jako pierwszej w stan recesji (i pociągnie resztę globu). Inwestorzy są zaniepokojeni, co podsyca awersję do ryzyka. Wygrywa USD i JPY, traci cała reszta.

 • Kapitalizm bez etatu, człowiek bez zajęcia

  Brytyjczyka ciągle jakoś nie widać. Uwolnienie się od konieczności gromadzenia pieniędzy? Wolne żarty. Gwiazdor harwardzkiej socjologii Michael Sandel w książce "Czego nie można kupić za pieniądze" dowodzi(...) w najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata jest nieproduktywna, a więc z ekonomicznego punktu widzenia zbędna i skazana na nieuchronne wyginięcie. Jak odróżnić zajęcia nieproduktywne od takich, które nie...

 • Spadek cen ropy. Błogosławieństwo czy klątwa?

  Ceny ropy naftowej od miesięcy idą w dół i końca tego trendu nie widać. Dla wielu państw to poważny problem. Dla Niemiec to program wsparcia koniunktury, uważa Henrik Boehme.

 • Rząd zamierza cenzurować internet. I to na wielką skalę

  Ministrowie finansów, infrastruktury, zdrowia i cyfryzacji. Prezes UOKiK, szefowie KNF i sanepidu będą mogli zablokować Polakom dostęp do stron WWW. Oczywiście, w trosce o praworządność.

 • Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty to chyba jedyna rzecz, która łączy obydwa światy - oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.

 • Walka z kryzysem może kosztować Chiny recesję

  Nietrafione inwestycje są zawsze bolesne. Nawet jeśli inwestuje się pieniądze nie swoje, lecz podatników i nikt nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za błędne decyzje, to kac dotyka wszystkich w postaci wolniejszego wzrostu w przyszłości. Kiedy nietrafione inwestycje finansowane były kredytem, kac jest jeszcze boleśniejszy - kapitał tracą wierzyciele, którzy sami działają zwykle na silnym lewarze. Spowolnienie może zamienić się w poważny kryzys.

 • Giganci widzą już światło w tunelu

  Gigant rynku mediów, właściciel "The Wall Street Journal" Rupert Murdoch twierdzi, że najgorsza faza recesji w światowej gospodarce już minęła. Taka wizja ukazała się w "Silicon Alley Insider".

 • Tania energia już była

  Dzisiaj świat obchodzi Dzień Ziemi. Co roku daje to możliwość zastanowienia się, jak wykorzystywane są naturalne zasoby naszej planety, które - co tu ukrywać - powoli się wyczerpują. Paliwa kopalne, jak węgiel, gaz czy ropa naftowa ciągle drożeją.

 • Sztuka (nie)prognozowania

  Domagając się od analityków bądź ekonomistów jednoznacznych i dokładnych prognoz, tak naprawdę zakładamy, że znają oni przyszłość. Eksperci Expandera pokazują, jak zgubna może okazać się taka wiara przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, oraz jaka jest alternatywa dla takiego podejścia.