• Informacje na temat:

  konkurencja doskonała

Artykuły na temat: konkurencja doskonała
 • Pierwszolistopadowy biznes

  1 listopada jest czasem zadumy, rozmyślań o bliskich nam zmarłych. Obok mistycznego wymiaru tego święta istnieje inny, zupełnie przyziemny, prozaiczny. Dzień Wszystkich Świętych i okres bezpośrednio poprzedzający ten dzień jest doskonałym czasem na rozkręcenie tymczasowego biznesu lub dorobienie do pensji. Przeglądając ogłoszenia prasowe można natknąć się na wiele ofert dotyczących sprzątania grobów, przygotowania wieńców, kompozycji kwiatowych gotowych do złożenia na grobie naszych bliskich....

 • Chcieliśmy stworzyć firmę doskonałą - bez biurokracji i ograniczeń

  Rozmowa z Radosławem Putkiem, prezesem WEBCON Sp. z o.o.

 • Emirates rośnie w siłę i rekrutuje nowych członków załogi pokładowej w Warszawie i Wrocławiu

  Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi. Już niebawem dubajski przewoźnik zorganizuje spotkania rekrutacyjne.

 • Optymalne wakacje w raju (cz. XI): USA - oszczędności w Wyoming i Delaware

  Amerykańskie stany Wyoming i Delaware mogą być doskonałym miejscem na założenie firmy. W obu stanach rejestracja podmiotów gospodarczych jest bajecznie prosta, a korzyści podatkowe nie do pogardzenia.

 • Zarabiasz? Pomyśl o zabezpieczeniu przyszłości

  ..., powinny zainteresować się właśnie tymi produktami. Lokata – jak wybrać najlepszą? Konkurencja między bankami sprawiła, że dziś lokatę mogą założyć klienci, którzy dysponują nawet niewielką kwotą...

 • Kolos na glinianych nogach

  Sytuacja w branży budowlanej jest paradoksalna. Z jednej strony wkraczamy właśnie w szczytowy okres inwestycji infrastrukturalnych, a branża deweloperska jest w doskonałej kondycji, z drugiej jednak - firmy z tego sektora mają olbrzymie problemy finansowe, doskwiera im brak rąk do pracy, który wręcz zagraża wykonaniu kontraktów.

 • Polacy coraz mniej lojalni wobec pracodawców. Rosną koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem kadr!

  W ciągu ostatniego półrocza aż 26 proc. pracujących Polaków zmieniło miejsce zatrudnienia - wynika z raportu "Monitor Rynku Pracy". Pod tym względem w Europie wyprzedza nas jedynie Wielka Brytania. Duża rotacja na rynku pracy oznacza dla firm coraz większe koszty związane z realizacją procesów rekrutacyjnych oraz utrzymaniem kadr.

 • Na warszawskim rynku powierzchni biurowej zwiększa się presja na obniżki czynszów

  W Warszawie powstaje 640 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej. Dodatkowe 60 tys. to biurowce, które są modernizowane. Na stołecznym rynku podaż jest duża, konkurencja bardzo silna, a klienci coraz bardziej wymagający, więc deweloperzy muszą obniżać ceny i oferować różne zachęty. Dlatego wielu z nich decyduje się na rynki regionalne.

 • ​Co zrobić, aby dostać pracę w firmie, w której od zawsze chciałeś pracować?

  Zaawansowana znajomość MS Excel i MS PowerPoint Doskonała organizacja pracy Dokładność i samodzielność W dwóch przykładowych ogłoszeniach powyżej pokazałem Ci, jak wyróżnić słowa - klucze. Kiedy...

 • Prezes UOKiK: kredyty hipoteczne zbyt ryzykowne

  Oprocentowanie stałe przez pięć lat nie rozwiązuje problemu, bo po tym okresie bank będzie oferował klientowi zupełnie nowe warunki, które ten będzie musiał zaakceptować, skoro ma wieloletni kredyt. Idealna sytuacja byłaby wówczas, gdyby banki zaoferowały kredyty ze stałą stopą przez cały okres kredytowania, a więc na 20-30 lat - mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.