• Informacje na temat:

  konta dla dzieci

Artykuły na temat: konta dla dzieci
 • Chciałabym założyć dzieciom konta i zamówić karty do bankomatu, by nie musiały nosić kieszonkowego. Syn ma 13 lat, córka 12. Czy mogę? Jaki jest dopuszczalny limit na kartach dziecka?

 • Własne konto bankowe uczy dzieci gospodarowania pieniędzmi

  Dzięki kontom bankowym i kartom przedpłaconym dla najmłodszych dziecko może mieć stały dostęp do pieniędzy, dysponując jednak wyłącznie sumą wyznaczoną przez rodziców. Jest to przydatne zwłaszcza podczas wyjazdów, gdy dziecko jest z dala od rodziców. Konta bankowe to także dobry sposób na naukę oszczędzania i gospodarowania kieszonkowym.

 • .... Rachunki dla najmłodszych z reguły są darmowe, nie płaci się za prowadzenie konta oraz korzystanie z karty płatniczej. Jednak zwykle dostęp do bezprowizyjnych wypłat z bankomatu jest bardziej okrojony niż przy kontach dla dorosłych. Banki zachęcają do zakładania rachunków Oto przykłady jak, poza ceną, banki zachęcają do zakładania młodzieżowych rachunków. – Bank BPH do Cool Konta dodaje...

 • Rodzice najmłodszych klientów mogą teraz otworzyć swoim pociechom Pierwsze Konto Oszczędnościowe w PKO Banku Polskim. Korzystając z niego, dzieci i młodzież uczą się systematyczności i oszczędzania. Najbardziej wytrwali zostaną nagrodzeni podwyższonym oprocentowaniem.

 • Bawaria chce obniżyć zasiłek na dzieci cudzoziemców

  Bawaria chce przeforsować obniżenie stawek zasiłku na dzieci dla cudzoziemców z UE do poziomu adekwatnego do kosztów utrzymania w ich krajach zamieszkania.

 • 300 zł na wyprawkę może być wykorzystane do okradania z pieniędzy

  Jeżeli staramy się o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dzieci, nie powinniśmy reagować na maile, w których gmina domaga się podania numeru konta bankowego. Taki mail, to próba wyłudzenia pieniędzy.

 • Przekręty z Kindergeld. Bandy wyłudzają zasiłek na dzieci

  Niemiecka prasa opisuje, jak w RFN zorganizowane grupy przestępcze wyłudzają od państwa zasiłek na dzieci. Straty mogą wynosić setki milionów euro.

 • Banki coraz częściej ogłaszają strategie, w których stawiają na ludzi młodych. Ale czy na najmłodszych? Niemal wszędzie dostępne są już konta młodzieżowe, zazwyczaj bez opłat za ich prowadzenie. Jak dotąd nieliczne chciały zaistnieć wśród dzieci, czyli osób, które mają mniej niż 13 lat. A tymczasem właśnie ci "juniorzy" odłożyli już w PKO BP ponad miliard złotych.

 • Niższy zasiłek na dzieci obcokrajowców? Parlament Europejski mówi "nie"

  Niemcy, Austria i Dania chcą, aby zasiłek na dzieci żyjące w kraju pochodzenia rodziców, został dostosowany do poziomu cen w tych krajach. Inicjatywę odrzuciła komisja społeczna Parlamentu Europejskiego.

 • Banki ułatwią dostęp do programu "Rodzina 500+". Trwają prace nad stworzeniem systemu umożliwiającego składanie wniosków przy pomocy bankowości internetowej. Ma być szybciej, bez stania w kolejkach w urzędach, a do tego bezpiecznie i prosto. Interia zbadała na jakim etapie są prace i jak to będzie rzeczywiście wyglądać.