• Informacje na temat:

  konto młodzieżowe

Artykuły na temat: konto młodzieżowe
 • Dziecko, które ukończyło 13 lat może rozpocząć przygodę z bankowością i za zgodą rodzica założyć konto w banku.

 • Banki coraz częściej ogłaszają strategie, w których stawiają na ludzi młodych. Ale czy na najmłodszych? Niemal wszędzie dostępne są już konta młodzieżowe, zazwyczaj bez opłat za ich prowadzenie. Jak dotąd nieliczne chciały zaistnieć wśród dzieci, czyli osób, które mają mniej niż 13 lat. A tymczasem właśnie ci "juniorzy" odłożyli już w PKO BP ponad miliard złotych.

 • ​Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  ...francuską. Zaczynał od młodzieżowej rady miasta, a w tej kadencji jest już wiceprzewodniczącym komisji kultury, edukacji i sportu. Teraz dzięki pomocy uczelni jest na stażu w Parlamencie Europejskim...

 • Płacisz kartą za granicą? Lepiej uważaj!

  Jeśli wybierasz się na urlop za granicę i będziesz korzystał tam z karty bankowej, to lepiej wcześniej sprawdź jakie prowizje stosuje bank za przeliczanie transakcji na złote. Te sięgają nawet 6 proc! Ale równie ważne jest to, że da się ich uniknąć lub przynajmniej ograniczyć, bez konieczności zabierania gotówki na cały wyjazd.

 • Siedem powodów, dla których warto teraz zmienić pracę

  Każdy potrafi znaleźć powody, dla których warto pozostać w pracy nie dającej nam satysfakcji. Potrzebne nam stałe źródło dochodów i ubezpieczenie zdrowotne. Lubimy kolegów. Wolimy męczyć się z trudną sytuacją niż ryzykować, że coś innego może się nie udać. Zmiany wydają się przerażające - zwłaszcza teraz.

 • Konta młodzieżowe na początek roku szkolnego

  na rynku, 10 proc.stanowią konta młodzieżowe i właśnie im postanowił się przyjrzeć serwis finansosfera.pl

 • Kieszonkowe na opłaty za konto

  Młodzieżowe konto bankowe jest dobrą zachętą do nauki finansów w nowym roku szkolnym. Warto jednak porównywać oferty, aby dziecko nie kojarzyło banku z opłatami, które pomniejszają kieszonkowe. Rok korzystania z konta kosztuje bowiem nawet 78 zł. Można jednak znaleźć również oferty rachunków bezpłatnych.

 • Konto dla dziecka na nowy rok szkolny

  Z nadejściem nowego roku szkolnego warto postawić na edukację dziecka w sferze finansów. Expander zachęca do otwierania młodzieżowych kont bankowych, gdyż jest to najłatwiejszy sposób by nauczyć młodego człowieka jak rozsądnie dysponować pieniędzmi.

 • Młodzieżowy rachunek osobisty to niezły pomysł na prezent pod choinkę dla własnego dziecka. Bratanicy czy siostrzeńcowi można zaś podarować kartę przedpłaconą zasiloną odpowiednią kwotą. Pożytkiem z takich prezentów jest nie tylko ich realna wartość, mają także walor edukacyjny - oswajają nastolatka z nowoczesnymi usługami bankowymi i uczą racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

 • Konto dla ucznia czyli lekcja finansów osobistych

  Początek roku szkolnego może być dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Oprócz wygody i bezpieczeństwa będzie miało ono szansę nauczyć się czegoś nowego.