• Informacje na temat:

  konto osobiste

Artykuły na temat: konto osobiste
 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • Bankowe konto osobiste do zadań specjalnych - przewodnik

  Konto osobiste w banku ma już niemal każdy, kto pobiera stałe wynagrodzenie. Choć wydaje się, że rachunek rozliczeniowy albo bankowe konto internetowe to proste produkty, które nie różnią się między sobą, warto przed wyborem konkretnego rodzaju zastanowić się, jakie zadania ma spełniać konto i w jaki sposób chcesz z niego korzystać. Możesz zdziwić się, jak wiele funkcji może pełnić konto online.

 • Zanim założymy konto osobiste, zastanówmy się, na jakich usługach nam najbardziej zależy. Czy będziemy dokonywać płatności w oddziale banku, czy przez internet lub telefon? Czy dużo przelewów będziemy robić w miesiącu? Czy planujemy ustanowić zlecenia stałe lub polecenia zapłaty? Jak często będziemy płacić kartą?

 • Blisko 1 mln dowodów osobistych wciąż pozostaje do wymiany

  Milion dowodów osobistych może stracić ważność, jeśli ich właściciele nie zawnioskują o nowy dokument do końca roku - wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. W tym roku do wymiany kwalifikowało się aż 5 mln dokumentów, gdyż mija dekada od masowej wymiany "zielonych książeczek" na pierwsze plastikowe dowody.

 • Żeby nie przepłacać, wybierzmy konto, które pasuje do naszych potrzeb.

 • Około 55 proc. pieniędzy klientów indywidualnych w bankach znajduje się na nieoprocentowanych kontach - wynika z szacunków BGŻ Optima, które cytuje środowa "Rzeczpospolita".

 • Jak uniknąć ukrytych opłat za konto

  ...z niego wymaganą sumę na konto osobiste – może się okazać, że nie dopełniliśmy wymogów i musimy płacić za utrzymanie „darmowego” konta. Darmowe na czas określony! Upewnijmy się, jak długo obowiązuje konto bez opłat M. Nagórek: Pamiętajmy, że bank w każdej chwili może zmienić taryfę opłat i prowizji za różne operacje. Wprawdzie wtedy mamy prawo do wypowiedzenia umowy konta osobistego  lub sprzeciw...

 • Nikt nie ma prawa żądać w zastaw twojego dowodu osobistego

  Niby masz wybór: albo zostawiasz dokument tożsamości i wypożyczasz jakiś sprzęt, albo chronisz swoje dane osobowe, ale tym samym rezygnujesz z danej atrakcji. Jednak właściciele wypożyczalni doskonale wiedzą, co wybierzesz, i dlatego bezprawnie korzystają z masowej naiwności. Zobacz, jak przeciwdziałać temu procederowi i jakich konsekwencji możesz uniknąć.

 • ...1 Gdy straciłaś dowód osobisty, trzeba go zastrzec. Możesz szybko wyłączyć dokument z obiegu, pod warunkiem, że masz już założone konto na portalu BIK-u. Jeśli nie, zrób to teraz. 2. W tym celu wejdź na stronę: www.bik.pl. zarejestruj się, wybierając odpowiedni rodzaj konta BIK. Potwierdź swoją tożsamość. 3. Gdy już masz konto, wejdź w zakładkę „Moje dane” i kliknij...

 • Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymusza konieczność założenia konta bankowego. Dzięki niemu można w wygodny sposób rozliczyć się z dostawcami i klientami. Który rachunek bankowy wybrać?