• Informacje na temat:

  konto powiernicze

Artykuły na temat: konto powiernicze
 • Prof. Gładoch: Nowy Kodeks pracy opóźni wynagradzanie nadgodzin

  Prof. Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, ekspert Pracodawców RP: - Pensja za godziny ponadwymiarowe trafiałaby na konto powiernicze prowadzone przez firmę. Dłużej będą mogli pracować pracownicy twórczy, sezonowi i objęci zadaniowym czasem pracy.

 • Deweloperzy krytycznie o likwidacji otwartych rachunków powierniczych

  UOKiK bije na alarm, rachunki otwarte nie zabezpieczają wystarczająco interesów nabywców mieszkań. Polski Związek Firm Deweloperskich uważa, że zlikwidowanie otwartych rachunków powierniczych spowoduje wzrost cen mieszkań.

 • ...inwestycja w życiu. Pierwsza i podstawowa zasada: nie podpisujmy umowy, jeśli firma nie proponuje nam prowadzenia rachunku powierniczego dla inwestycji. Ma on chronić nabywców mieszkań. Jak działa rachunek powierniczy? Pieniądze klientów nie płyną bezpośrednio na konto firmy lecz na rachunek, nad którym pieczę sprawuje bank. – Ideałem jest, gdy budowa ma uruchomiony rachunek powierniczy...

 • Przedsiębiorcy muszą zgłaszać administracji skarbowej swoje konta

  Przedsiębiorcy mają obowiązek poinformować administrację skarbową o otwarciu i zamknięciu każdego rachunku bankowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Za niedopełnienie tych formalności grozi grzywna. Zgłoszenie aktualizujące wykaz kont można przekazać przez internet.

 • ...na specjalne konto. Z niego bank przelewa środki firmie, w miarę jak ta realizuje kolejne etapy inwestycji. W razie problemów finansowych dewelopera klient odzyska pieniądze od banku. 3. Sprawdźmy...

 • Milionom kont grozi blokada

  Kto założył konto w banku, rachunek maklerski, lokatę po 1 lipca 2014 r. powinien teraz uważnie czytać korespondencję, gdyż jego pieniądze mogą zostać zablokowane - ostrzega "Puls Biznesu".

 • Uwaga na uderzenie w klientów deweloperów!

  - Prawo restrukturyzacyjne likwiduje szczególną ochronę klientów bankrutujących firm budowlanych. Dlatego trzeba lepiej chronić pieniądze powierzane przez konsumentów deweloperom i lokować je wyłącznie na zamkniętych rachunkach powierniczych, mówi wiceprezes UOKiK Dorota Karczewska.

 • BIG InfoMonitor: W tym roku padnie rekord sprzedaży nowych mieszkań

  Wiele wskazuje na to, że tym roku padnie rekord sprzedaży nowych mieszkań. Deweloperzy mnóstwo sprzedają, ale też mają sporo do zaproponowania. Bogactwo oferty w dużych miastach sprawia, że nad wyborem wymarzonego "M" Polacy zastanawiają się dziś nawet do dwóch miesięcy. Rzadko jednak w tym czasie sprawdzają wiarygodność finansową dewelopera. Prędzej gotowi są zajrzeć do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, żeby zweryfikować biuro podróży niż firmę, od której kupują nieruchomość.

 • Wyspy Marshalla - anonimowy raj podatkowy dla ceniących prywatność

  Wyspy Marshalla strzegą prywatności udziałowców wyjątkowo skutecznie. Informacji o beneficjencie spółki nie posiada nawet sam rejestr spółek. Co więcej, Republika dopuszcza usługi powiernicze wobec dyrektorów i wspólników, a państwo nie pobiera podatków od nierezydentów. To tylko niektóre z korzyści, które płyną z założenia firmy w tym raju podatkowym.

 • Zaczynamy dwoma cytatami z filmów o Jamesie Bondzie, jakkolwiek ten drugi to już pewna parafraza. Wieczne miały w założeniu być diamenty, podczas gdy w negocjacjach wokół Grecji chodzi z jednej strony o wirtualne pieniądze (zera na kontach rozliczanych w euro), a z drugiej - o różnego rodzaju grecki majątek, który potencjalnie może być np. prywatyzowany na rzecz zachodnich nabywców. Jutro zaś nie umiera nigdy, bo po raz kolejny okazuje się, że negocjacje "ostatniej szansy" wcale takimi nie są.