• Informacje na temat:

  kontrakt z nfz jak uzyskać

Artykuły na temat: kontrakt z nfz jak uzyskać
 • ...1. Musisz nosić ortezę albo gorset? Poproś lekarza, który ma podpisany kontrakt z NFZ, o zlecenie na zaopatrzenie w daną rzecz....

 • Recepta na kilka milionów złotych. Zobacz, jak lekarze wyłudzają pieniądze z NFZ

  Jedni lekarze się mylą, inni z premedytacją przepisują drogie medykamenty nieistniejącym pacjentom. Narodowy Fundusz Zdrowia wykrył błędy opiewające na kilka milionów złotych.

 • Musisz używać sprzętu ortopedycznego? Uzyskaj zlecenie na zaopatrzenie w dany aparat od lekarza, który ma podpisany kontrakt z NFZ.

 • Publiczny płatnik - co dalej?

  Czy to już ostatnie dni NFZ? Jeśli tak, to co zamiast Funduszu i co oprócz płatnika publicznego? Taki, najkrócej rzecz ujmując, był temat dyskusji uczestników sesji "Ubezpieczenia zdrowotne - bliżej końca monopolu publicznego płatnika?" podczas XI Forum Rynku Zdrowia.

 • Europejskiej – także prywatnie – i uzyskać zwrot poniesionych wydatków od Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Część osób, opierając się na dyrektywie UE, już skorzystała z takiej możliwości od 25(...) magnetyczny) na leczenie za granicą trzeba wcześniej uzyskać zgodę dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ. W tym celu składamy wniosek w placówce NFZ właściwej ze względu na nasze miejsce zamieszkania...

 • Kiedy szpital straci akredytację

  Minister zdrowia będzie mógł cofnąć certyfikat akredytacyjny, gdy szpital nie spełnia kryteriów, na podstawie których go uzyskał. Dotychczas takiej możliwości prawnej nie było. Nawet w przypadkach drastycznego i długotrwałego nieprzestrzegania standardów, placówce z certyfikatem groziła co najwyżej kontrola wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości (CMJ).

 • Jakie zmiany zostały wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i co w praktyce oznaczają one dla pacjentów? Sprawę wyjaśnia nasz specjalista – lekarz internista Grzegorz Prasałek.

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak i podyplomowe jest dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

 • Podpowiadamy, jak zapewnić właściwą rehabilitację osobom niepełnosprawnym i uzyskać na nią fundusze z NFZ, a także jak przystosować mieszkanie do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

 • Nie ma kontraktu? Zawsze można zaorać

  Prywatne szpitale w staraniach o kontrakty będą na straconej pozycji. Uważają, że punktacja, która ma być stosowana przy ocenie składanych ofert, to dla nich gwóźdź do trumny. MZ preferuje bowiem te publiczne lecznice, które od lat mają umowy z Funduszem, zaś prywatne dyskryminuje - twierdzą przedstawiciele sektora prywatnego.