• Informacje na temat:

  kontrakty terminowe gpw

Artykuły na temat: kontrakty terminowe gpw
 • Od 4 marca 2019 r. na GPW kontrakty terminowe na kursy akcji i kontrakty terminowe na kursy walut notowane będą z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (0,0001 zł). Zmianie ulega również jednostka notowania dla kontraktów terminowych na kursy walut.

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 19 września wprowadzi na rynek nowe kontrakty terminowe. Po rozszerzeniu oferty o 5 nowych instrumentów na GPW notowane będą 33 kontrakty na akcje spółek.

 • Po nieudanej środzie, czwartek przyniósł odrobienie strat. WIG20 zakończył dzień 0,8 proc. nad kreską, natomiast szeroki rynek radził sobie nieco gorzej i zwyżka wyniosła tylko 0,6 proc. Spory optymizm także zagranicą. Amerykańskie indeksy dzień po dniu wyznaczają rekordy wszechczasów. We środę historyczne szczyty wyznaczył także niemiecki DAX. Na rozwiniętych rynkach ruch wzrostowy trwa już od dłuższego czasu i nie był przerywany żadnymi korektami.

 • Pomimo dobrych nastrojów za granicą, warszawskim indeksom nie udało się wczoraj odrobić nawet częściowo strat ze środy. O ile o poranku towarzyszyły nam dobre nastroje to końcówka sesji rozwiała wszelkie nadzieje na pozytywne zamknięcie. Najsłabiej radziły sobie duże spółki, gdzie spadkom przewodziły podmioty paliwowe.

 • Od dziś zmiana dokładności notowania na giełdzie

  Od dziś na GPW kontrakty terminowe na kursy akcji i kontrakty terminowe na kursy walut notowane będą z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (0,0001 zł). Obecnie krok notowań akcji uzależniony jest od płynności i ceny danej akcji, licząc jednak w wariancie najniższym, to obecnie 1 grosz. Zamiast dwóch miejsc po przecinku pojawią się cztery i będzie to najszybciej zauważalna zmiana dla

 • Kontrakty terminowe dla profesjonalistów. Trzeba mieć wiedzę, doświadczenie i szczęście

  Kontrakt terminowy to instrument finansowy o wielkim potencjale. Pozwala inwestorom dużo zarobić nie tylko w czasie giełdowej hossy, lecz także podczas spadków. Niestety, źle wybrane instrumenty typu futures mogą przełożyć się na spore straty.

 • Już na wstępie czwartkowych notowań kontrakty ustanowiły nowe maksimum cenowe kreowanego obecnie ruchu. Tym samym ponownie znaleźliśmy się ponad ważnym oporem Fibo: 1880-1885 pkt, który w dalszej fazie handlu zaczął pełnić rolę intradayowego wsparcia (zasada zmiany biegunów).

 • zmniejszający się LOP na kontraktach podczas wspomnianego ruchu wzrostowego, co może sprawić, że ewentualny atak na opór może zakończyć się fiaskiem. O poranku zyskują kontrakty na amerykańskie i europejskie indeksy, co powinno pozytywnie wpłynąć na otwarcie notowań także na GPW. Z racji świątecznego weekendu w USA również kalendarz marko jest dzisiaj ubogi.

 • Pomimo dwumiesięcznych praktycznie nieprzerwanych wzrostów obóz byków jest w nadal w dobrej kondycji i kiedy wydawało się, że korekta powinna nadejść lada dzień, to indeks WIG20 zdecydowanie obronił pierwsze możliwe wsparcie. Jest nim teras okrągły poziom 2000 pkt., który wczoraj nawet nie był jakoś mocno testowany. Co prawda zarówno indeks jak i kontrakty zbliżyły się na moment do tych okolic

 • W ostatnich dniach łatwo zauważyć relatywną słabość naszej giełdy na tle innych zachodnich parkietów.