• Informacje na temat:

  kontrakty wig20 notowania

Artykuły na temat: kontrakty wig20 notowania
 • Aktywność popytu wyprowadziła wczoraj notowania WIG20, wyraźnie ponad 2100 pkt, co oznaczało wyjście na nowe szczyty obecnej hossy (rynek przez większość dnia ciągnęły między innymi spółki rafineryjne, po kilku dniach letargu przebudził się także Orange). Polskie blue-chipy kolejny raz pozytywnie wyróżniały się na tle otoczenia.

 • GPW postanowiła kontynuować notowanie kontraktów terminowych na WIG20 z mnożnikiem 20 zł. Decyzję spółki poprzedziły analizy i szerokie konsultacje z uczestnikami rynku - poinformowało biuro prasowe giełdy.

 • Pierwsze sesje czerwca nie są zbyt udane dla blue chipów. Wczorajsze notowania WIG20 zakończył ze stratą na poziomie 1,2 proc., zamykając się na pułapie 2276,0 pkt. Pod kreską znalazły się również MiS-ie - mWIG40 stracił 0,7 proc., a sWIG80 0,4 proc. Od handlu odpoczywały Niemcy, z kolei na większości europejskich giełd zapanowały niedźwiedzie (CAC40 i FTSE obniżyły się o 0,7%).

 • Wczorajsza sesja była spokojna na warszawskim parkiecie. Główne indeksy zanotowały jedynie symboliczne ruchy. WIG20 zyskał 0,1 proc., zamykając się na poziomie 1734,6 pkt. Na plusie dzień zakończył sWIG80, który wzrósł o 0,2 proc., natomiast na lekkim minusie notowania zamknął mWIG40. Na tle Europy wyniki warszawskiej giełdy można uznać za słabe.

 • Poniedziałkowa sesja miała na GPW dwa oblicza - blue chipy znalazły się pod kreską (choć tutaj ponad połowa podmiotów zamknęła się na czerwono),z kolei po raz kolejny słabo notowania zakończyły sWIG80 i mWIG40. Dosyć spokojnie było w Europie, z kolei za oceanem główne indeksy zaliczyły spadki.

 • WIG20 (poza słabszym początkiem dnia) kontynuował w czwartek zwyżki. Na zamknięciu dotarliśmy do poziomu 2236,4 pkt, co oznaczało wzrost o 0,8 proc. Tłem nie pozostawała druga i trzecia linia walorów (co w ostatnich miesiącach należy do rzadkości) - mWIG40 zyskał 1,2 proc., a sWIG80 0,9 proc. Kolejny też dzień nasz rynek wypadał dobrze na tle zagranicy.

 • Wczorajsze notowania upłynęły zdecydowanie w tonie pozytywnych informacji, napływających z Grecji.

 • W dniu 23 stycznia br. do obrotu giełdowego zostaną wprowadzone kolejne dwa kontrakty terminowe: na akcje Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA oraz PBG SA. Giełda pracuje nad dalszymi instrumentami pochodnymi.

 • Poniedziałkowa sesja mogła wcale się nie odbyć. Wobec absencji Brytyjczyków i Amerykanów obroty na FW20 wyniosły zaledwie 7,7 tys. szt, a na WIG20 223 mln PLN, co jest wynikiem praktycznie rekordowym. Przy takiej aktywności zlecenia koszykowe najpierw zaniżyły nasz rynek względem indeksów bazowych, by na koniec utrzymać status quo.