• Informacje na temat:

  kopalnia knurów praca

Artykuły na temat: kopalnia knurów praca
 • Związki z Kompanii Węglowej wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą

  ...zamrożenie płac, a wcześniej obniżkę wynagrodzeń o ok. 2 proc. poprzez likwidację niektórych świadczeń. Liczba ścian wydobywczych ma być ograniczona o jedną trzecią. Kopalnia Knurów-Szczygłowice może(...) o informację, na co Kompania zamierza przeznaczyć środki z ewentualnej transakcji.  Zatrudniająca ok. 5,9 tys. pracowników kopalnia Knurów-Szczygłowice to zakład, gdzie ok. 40 proc. wydobycia (ok. 1,5 mln...

 • W kopalni Makoszowy pod ziemią protestuje pięć osób

  W podziemnym proteście, jaki rozpoczął się w czwartek w zabrzańskiej kopalni Makoszowy, uczestniczy pięć osób - podała Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), do której należy zakład. Wcześniej związkowcy mówili o co najmniej 10 protestujących i zapowiadali rozszerzenie protestu. PO o proteście górników w kopalni Makoszowy: Kolejna porażka rządu

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Punkty konsultacyjne, w których pracownicy kopalni Makoszowy w Zabrzu mieli dowiadywać się o możliwościach podjęcia pracy w innych zakładach, po uruchomieniu w poniedziałek rano zostały zablokowane przez górników i związkowców.

 • Protest górników z kopalni Makoszowy przed SRK; spółka zapewnia, że nikt nie straci pracy

  Ok. 150 pracowników zabrzańskiej kopalni Makoszowy protestowało we wtorek przed bytomską siedzibą Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) w obronie kopalni, która z końcem roku ma zaprzestać wydobycia węgla. Spółka zapewnia, że każdy pracownik Makoszów otrzyma ofertę pracy w innej kopalni.

 • Kosztem 132,3 mln zł do wiosny 2019 r. zostanie zmodernizowany zakład przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Budryk w Ornontowicach. To jedno ze strategicznych przedsięwzięć Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), które mają zwiększyć udział węgla koksowego w strukturze produkcji.

 • restrukturyzacji, jak i opracowywanej aktualnie strategii na lata 2018 - 2030. W najbliższych kilku latach produkcja węgla koksowego w kopalniach JSW ma osiągnąć poziom 85 procent ogólnej produkcji. Aby tego dokonać, spółka musi sporo zainwestować, przede wszystkim w zakłady przeróbcze w kopalni Budryk i w obu ruchach kopalni Knurów - Szczygłowice.

 • Zabrzańska kopalnia Makoszowy, która w tym tygodniu kończy wydobycie węgla, sprzedała w tym roku węgiel o wartości 129 mln zł, otrzymując przy tym 138 mln zł budżetowej dopłaty do strat produkcyjnych - wynika z informacji Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK).

 • Kopalnie z własnymi elektrowniami. Czy to rozkręci górniczy biznes?

  Spółki węglowe mają, budują lub rozważają budowę własnych źródeł energii. Korzyść jest podwójna: samowystarczalność lub oszczędności przy zakupach mocy oraz zagospodarowanie kłopotliwych odpadów.

 • Węgiel - filar polskiej energetyki. Ale jak długo?

  Jeszcze długo węgiel pozostanie filarem polskiej energetyki, ale jego znaczenie będzie systematycznie spadać. Spółki węglowe już o tym wiedzą.