• Informacje na temat:

  kopalnia knurów szczyglowice

Artykuły na temat: kopalnia knurów szczyglowice
 • ​Niepokój o pensje w Kompanii Węglowej

  Podczas środowego posiedzenia w Katowicach przedstawiciele central związkowych działających w firmie zdecydowali, że w czwartek rano we wszystkich należących do niej kopalniach i zakładach odbędą się(...) kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Rozmowy dotyczące szczegółów transakcji wciąż trwają, decyzja może być znana jeszcze w środę lub w czwartek.  W ubiegłym roku KW straciła na...

 • Akcja pożarowa w kopalni JSW Knurów-Szczygłowice

  Akcję pożarową ogłoszono w czwartek rano w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice - podała spółka. To efekt niebezpiecznego wzrostu stężenia tlenków węgla w jednej z niepracujących od 28 stycznia ścian wydobywczych.

 • Związki z Kompanii Węglowej wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą

  ...zamrożenie płac, a wcześniej obniżkę wynagrodzeń o ok. 2 proc. poprzez likwidację niektórych świadczeń. Liczba ścian wydobywczych ma być ograniczona o jedną trzecią. Kopalnia Knurów-Szczygłowice może(...) o informację, na co Kompania zamierza przeznaczyć środki z ewentualnej transakcji.  Zatrudniająca ok. 5,9 tys. pracowników kopalnia Knurów-Szczygłowice to zakład, gdzie ok. 40 proc. wydobycia (ok. 1,5 mln...

 • restrukturyzacji, jak i opracowywanej aktualnie strategii na lata 2018 - 2030. W najbliższych kilku latach produkcja węgla koksowego w kopalniach JSW ma osiągnąć poziom 85 procent ogólnej produkcji. Aby tego dokonać, spółka musi sporo zainwestować, przede wszystkim w zakłady przeróbcze w kopalni Budryk i w obu ruchach kopalni Knurów - Szczygłowice.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  ...w czwartek w kopalniach spotkania informacyjne dla górników - tzw. masówki.   Pytany w czwartek o sytuację w górnictwie wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński ocenił, że organizowane na Śląsku(...) nieoficjalnych informacji, istotna dla poprawy sytuacji finansowej KW ma być sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zarówno Madej, jak i rzeczniczka JSW Katarzyna...

 • Punkty konsultacyjne, w których pracownicy kopalni Makoszowy w Zabrzu mieli dowiadywać się o możliwościach podjęcia pracy w innych zakładach, po uruchomieniu w poniedziałek rano zostały zablokowane przez górników i związkowców.

 • W kopalni Makoszowy pod ziemią protestuje pięć osób

  W podziemnym proteście, jaki rozpoczął się w czwartek w zabrzańskiej kopalni Makoszowy, uczestniczy pięć osób - podała Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), do której należy zakład. Wcześniej związkowcy mówili o co najmniej 10 protestujących i zapowiadali rozszerzenie protestu. PO o proteście górników w kopalni Makoszowy: Kolejna porażka rządu

 • Protest górników z kopalni Makoszowy przed SRK; spółka zapewnia, że nikt nie straci pracy

  Ok. 150 pracowników zabrzańskiej kopalni Makoszowy protestowało we wtorek przed bytomską siedzibą Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) w obronie kopalni, która z końcem roku ma zaprzestać wydobycia węgla. Spółka zapewnia, że każdy pracownik Makoszów otrzyma ofertę pracy w innej kopalni.

 • Kosztem 132,3 mln zł do wiosny 2019 r. zostanie zmodernizowany zakład przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Budryk w Ornontowicach. To jedno ze strategicznych przedsięwzięć Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), które mają zwiększyć udział węgla koksowego w strukturze produkcji.

 • Załoga JSW uznała, że zarząd kopalni trzeba odwołać

  - Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany - uznała załoga spółki w zorganizowanym przez związki sondażowym referendum. Władze kopalni wskazują, że było ono nielegalne.