• Informacje na temat:

  kopalnia miedzi

Artykuły na temat: kopalnia miedzi
 • KGHM zatrudni ok. tysiąc osób

  ...- KGHM planuje zatrudnić ok. tysiąca osób w br., głównie w hutach i kopalniach, nowi pracownicy zastąpią przede wszystkim osoby, które odchodzą na emerytury. Z kolei Toyota zatrudnienie ograniczy.

 • KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM rozpoczął w tym tygodniu przerób rudy na koncentrat miedzi w zakładzie przeróbczym Sierra Gorda w Chile. To jeden z największych i najszybciej zrealizowanych projektów górniczych na świecie. Jesienią planowane jest uroczyste otwarcie kopalni z udziałem przedstawicieli władz państwowych Polski, Chile i Japonii - poinformował rzecznik prasowy spółki.

 • 7500 zł to za mało. Górnicy walczą o podwyżki

  ...podwyżka, a powrót do płac sprzed kryzysu. Ruch ten ma kosztować w tym roku JSW ok. 350 mln zł. Jeszcze ciekawiej jednak jest w kopalniach miedzi należących do KGHM. Mimo iż zarząd spółki zgodził się na(...) w innych kopalniach węgla kamiennego. W listopadzie minister Tchórzewski przekonywał, że PGG za 2017 r. osiągnie 200 mln zł zysku netto. Efektem tego było wypłacenie załodze 30 proc. zawieszonej...

 • Produkcja miedzi w grupie KGHM spadła o 12 proc.

  Produkcja miedzi płatnej w grupie KGHM w I kwartale wyniosła 142,9 tys. ton i była niższa o 12 proc. rdr - podała spółka w komunikacie, prezentując wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe. Sprzedaż miedzi wyniosła w tym okresie 133,4 tys. ton, mniej rdr o 12 proc.

 • KGHM: Dwa tysiące premii dla każdego pracownika

  Zarząd miedziowej spółki zaproponował wypłatę jednorazowej premii w wysokości 2 tysięcy złotych oraz zwiększenie z 3 proc. do 5 proc. odpisu na Pracowniczy Program Emerytalny-poinformowała w komunikacie prasowym Monika Kowalska, rzecznik prasowy KGHM. Ponadto zarząd zadeklarował, że rozważy wprowadzenie dla wszystkich pracowników miedziowego giganta dodatkowego pakietu medycznego. Złożone...

 • KGHM chce budować kopalnię odkrywkową w Kanadzie

  Nasz górniczy kolos - KGHM - ma mocarstwowe plany. Polskie złoża na Śląsku już nie wystarczają - teraz czas na Amerykę Północną.

 • Średnia płaca w KGHM w 2011 roku wzrośnie rok do roku o 4,6 procent

  ...sprawie, do czasu zakończenia rozmów ze strona związkową. Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności uważa, "że wznowione 18 kwietnia rozmowy nie wniosą niczego nowego". - Każda ze stron obstaje przy swoich argumentach i nie zamierza ustąpić ani o krok - dodał Czyczerski. Działacze związkowi z miedziowego holdingu domagają się 300 zł podwyżki dla każdego pracownika. Zarząd KGHM stoi na stanowisku...

 • Miedź mocno drożeje, nie będzie dostaw z kopalni Grasberg

  Miedź na giełdzie metali w Londynie mocno drożeje, o ponad 1 procent. Wkrótce na rynkach nie będzie miedzi z indonezyjskiej kopalni Grasberg. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztuje teraz 6.175,00 USD za tonę, po zwyżce o 1,1 proc. - podają maklerzy.

 • Ostatnie dni na rynku miedzi w zasadzie nie przynoszą dynamicznych zmian cen. Notowania tego metalu w Londynie oscylują wciąż w okolicach 6000 USD za tonę, natomiast amerykańskie ceny miedzi poruszają się ostatnio w okolicach 2,70-2,75 USD za funt. Po gwałtownej zwyżce notowań miedzi dwa tygodnie temu, późniejsze sesje były okresem odreagowania spadkowego.

 • KGHM zakłada poprawę na rynku miedzi, chce lekko zwiększyć produkcję w Sierra Gorda

  - KGHM liczy na poprawę koniunktury na rynku miedzi do 2021 r.; chce utrzymać obecny poziom produkcji metalu w grupie, zwiększając jednocześnie nieco produkcję w Chile - mówi prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Zarząd spółki planuje przegląd aktywów w Ameryce Północnej.