• Informacje na temat:

  korona czeska ceny

Artykuły na temat: korona czeska ceny
 • Praca w Czechach? To się opłaca!

  ...: - Nowością jest dla nich nasz pakiet socjalny - fabryki często oferują za darmo posiłki i napoje, bony żywieniowe lub mleko dla dzieci. Zarobki są nieco wyższe niż w Polsce, tak jak ceny. Najbardziej opłaca się więc pracować w Czechach, a zakupy robić w Polsce. Praktykuje to wiele osób. Choć jeszcze kilka lat temu to my jeździliśmy do Czech na zakupy, teraz jest odwrotnie. Polskie ceny są na...

 • Czeska korona - okazja dla spekulantów

  Od listopada 2013 roku Czeski Bank Centralny interweniuje w celu utrzymania czeskiej korony na niskim poziomie. Od kilkunastu miesięcy kurs euro wynosi 27 koron. Żaden bank centralny nie wygra z rynkiem. Kiedyś musi się poddać. Tylko w styczniu bank centralny wydał na interwencje około 13 mld euro. Pod koniec stycznia nowo wybrany prezes CNB obiecał, że osłabianie czeskiej korony zakończy się w pierwszej połowie 2017 roku.

 • Pracuj w byłych "demoludach"

  ...z resztą kraju zarobki są tam wyższe o około 30 proc. Litwa i Estonia Podjęcie zatrudnienia w krajach bałtyckich powinny rozważyć osoby znające język rosyjski. Ceny żywności i zakwaterowania nie...

 • Czeskie kopalnie szantażują rząd. Polska również zagrożona

  Czeska kompania węglowa OKD (Ostravsko-karvinské doly) zwraca się o przyznanie państwowych pieniędzy. Zarząd domaga się trzech miliardów koron. Jeśli ich nie dostanie, po nowym roku straci pracę kilka tysięcy osób - w tym wielu Polaków pracujących w czeskich kopalniach.

 • Czas na sztywne kursy walut na świecie

  Po trzęsieniu ziemi 15 stycznia spowodowanym porzuceniem pułapu kursu franka przez szwajcarski bank centralny świat zaczął interesować się sztywnym kursem walutowym w ujęciu globalnym. W Europie dopatrywano się podobieństw pomiędzy frankiem szwajcarskim a dwiema innymi walutami: koroną duńską (DKK) i koroną czeską (CZK).

 • Najmocniejszą walutą był w ostatnich dniach forint, choć przez większą część tygodnia to złoty był zwycięzcą. Na drugim biegunie tradycyjnie już stabilna korona czeska, oraz nieoczekiwanie rumuńska leja. W pierwszym przypadku nadal widoczne były echa podwyżki ratingu przez S&P, która zachęciła do zakupów węgierskich aktywów, ale wydarzeniem ostatnich dni było posiedzenie Banku Węgier.

 • W związku z tym podnosimy naszą rekomendację do Kupuj (z Trzymaj) oraz ustalamy cenę docelową akcji na 992 koron (wobec 1 070 koron w naszym ostatnim raporcie)

 • Raport bieżący nr 38/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd KOFOLA SA ("Kofola PL") niniejszym informuje,...

 • Czechy: Dużo i tanio, czyli silna kolej regionalna

  Czeska kolej jest niewątpliwie środkowoeuropejskim fenomenem. Choć nie udało się uniknąć pewnych cięć, tamtejsza sieć linii wciąż jest jednym z najgęstszych układów tras kolejowych w skali kontynentu. Znakomita większość z nich to odcinki o znaczeniu lokalnym albo regionalnym. Widząc olbrzymi spadek roli kolei w Polsce w segmencie podróży na niewielkie odległości, warto zadać pytanie, jak

 • Inwestorzy tuż przed rozpoczęciem europejskiej części czwartkowych notowań byli przygotowani na jej stosunkowo nudny przebieg. Miano czarnego konia notowań zgarnęły minutki z ostatniego posiedzenia EBC, które skutecznie przyczyniły się do przetasowania sentymentu na rynku walutowym. Aprecjacyjny rajd euro (0,7 proc.) spowodowały wzmianki dotyczące konieczności zmian komunikatu w przypadku kontynuacji procesów reflacyjnych.