• Informacje na temat:

  korona szwedzka

Artykuły na temat: korona szwedzka
 • Praca w szwedzkich lasach

  W żadnym kraju UE nie znajdziesz tylu ofert dla pracowników leśnych co w Szwecji. Pracując przy czyszczeniu lasów w kraju Wikingów, można zarobić 25-29 tys. koron miesięcznie. Wśród zatrudnionych nie brakuje Polaków.

 • Korona szwedzka jest dzisiaj jedyną walutą w relacjach G-10, która wygrywa z dolarem. Powód? Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Riksbanku, w tym opublikowane dzisiaj zapiski z ostatniego posiedzenia pokazują, że rynek wcześniej mógł nazbyt "gołębio" zinterpretować przekaz.

 • Przy szwedzkim złomie

  Dwukrotnie latem, na trzy miesiące, wyjeżdżał do Szwecji. Pracował tam przy segregacji złomu i makulatury. Praca przy złomie może się wydawać ciężka. Lecz nie w tym kraju, tam pracownicy mają odpowiednie narzędzia. A przy tym płaca jest jak najbardziej szwedzka.

 • ...na umocnienie. Wygląda na to, że SEK przestaje być słabą walutą, z którą można było zestawiać inne obiecujące "tematy". Ostatnie kilkanaście dni pokazuje, że słuszną może być teza zakładająca, że Riksbank nie będzie skłonny do tak agresywnych ruchów w polityce monetarnej, jak w I kwartale b.r.

 • Rozpoczął się sezon na odśnieżanie szwedzkich i norweskich ulic i dachów

  Skandynawia słynie z bardzo wysokich zarobków i równie imponujących opadów śniegu. To dobra informacja dla wszystkich, którzy myślą o pracy przy odśnieżaniu ulic czy dachów.

 • Korona szwedzka zyskała po decyzji Riksbanku

  Komunikat, który poznaliśmy o godz. 9:30 nie był zbyt "jastrzębi" - wprawdzie stopy procentowe nie zostały bardziej obniżone (-0,35 proc.), co jednak było oczekiwane, to jednak bank centralny nieco zaskoczył rynki finansowe zwiększając skalę programu skupu aktywów o 65 mld SEK do 200 mld SEK (ruch o 45 mld SEK miał miejsce w lipcu).

 • Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą warunki pracy

  ...możliwość wyboru dyżurów oraz dalszego rozwoju na koszt pracodawcy. W Polsce kursy doszkalające trzeba opłacać z własnej kieszeni - zauważa polska pielęgniarka.  Szwedzka służba zdrowia od wielu lat...

 • Renesans szwedzkiej korony

  W ostatnim dniu tygodnia o poranku zmienność na rynku walutowym była mocno ograniczona, co może mieć związek z niewielką ilością odczytów makroekonomicznych dla najważniejszych światowych gospodarek.

 • Szkółki czekają na Polaków

  Nasi rodacy zatrudnieni w szwedzkich lasach i szkółkach leśnych zarabiają w granicach 100 koron (ok. 44 zł) na godzinę.

 • W dzisiejszej wypowiedzi Kerstin af Jochnick z Riksbanku zwróciła uwagę, że obserwowane w ostatnich tygodniach osłabienie szwedzkiej korony należy traktować jako tymczasowe i w dłuższym horyzoncie lokalna waluta powinna zyskiwać. Jochnick dodała też, że mimo ostatniego rozczarowania odczytem inflacji, dane dotyczące płac były bliskie oczekiwaniom banku centralnego.