• Informacje na temat:

  korupcja w polsce 2013

Artykuły na temat: korupcja w polsce 2013
 • A ty masz punkty za pochodzenie?

  Już nie dyplom, nawet niezłej szkoły wyższej. Nie kompetencje, staże, dziesiątki ukończonych kursów. Biegła znajomość języków zapisana w CV to także mało. W dzisiejszej Polsce(...) w Polsce opuszcza ok. 200 tys. absolwentów. Aby ich wszystkich przyjąć, rynek pracy musiałby wygenerować - też w cyklu 12-miesięcznym - co najmniej tyle miejsc pracy. I to...

 • Korupcja w Polsce: Co się dzieje w firmach?

  W Polsce sytuacja poprawia się: maleje odsetek osób oceniających korupcję jako poważny problem biznesowy. W 2013 r. uważało tak 59 proc., w 2015 r. 43 proc., obecnie zaś takiego zdania jest 38 proc. ankietowanych.

 • Rumunia prymusem Europy: Rekordowy wzrost płac, pensji minimalnej i PKB

  Ludwik Sobolewski: - Zawsze przedstawiałem Rumunię w dobrym świetle, bo naprawdę korupcja przestała tam być systemem sprawowania władzy.

 • CPI 2014. Skorumpowany świat: Swoją cegiełkę przykładają banki

  Na porządku dziennym korupcja jest według Transparency International przede wszystkim w gospodarkach wschodzących. Krytycznie TI postrzega przy tym rolę centrów finansowych takich jak Frankfurt, Londyn i Nowy Jork.

 • Raport PwC: nadużycia w co trzecim polskim przedsiębiorstwie

  Ponad 35 proc. polskich przedsiębiorców przyznaje, że w ciągu ostatnich dwóch lat padło ofiarą nadużyć. 65 proc. przypadków dotyczy kradzieży aktywów, a 32 proc. cyberprzestępczości - wynika z raportu PwC.

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Polska i Izrael: Dwie transformacje, które wiele łączy

  Polska i Izrael to dwa kraje pod wieloma względami paradoksalnie bardzo do siebie podobne. Gospodarki obu przeszły transformację od zamkniętych i niemal peryferyjnych do uczestniczących w pełni w globalizacji. Izrael zaczął budować w pewnym momencie nowy model rozwoju, oparty na silnych podstawach. Fundamenty, które zbudowała Polska, nie są słabsze.

 • S&P potwierdził rating Polski, perspektywa podniesiona

  6 lutego 2015 r. Standard & Poor's Ratings Services zmienił perspektywę długoterminowego ratingu Polski na pozytywną. Potwierdzono długo- i krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie obcej na poziomie A-/A-2 oraz długo- i krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A/A-1.

 • Łupki po polsku, czyli w oparach absurdu

  Brak spójnej polityki i ryzyko korupcji - tak według raportu NIK, do którego dotarliśmy, szuka się w Polsce miedzi i węglowodorów.