• Informacje na temat:

  korupcja w szkolnictwie

Artykuły na temat: korupcja w szkolnictwie
 • A ty masz punkty za pochodzenie?

  ...dowodził wiele lat temu, że to kapitał kulturowy tak naprawdę decyduje o tym, kim jesteś w życiu. Selekcja i korupcja Kiedy półka rynku pracy jest wąska i nie mieści...

 • - Węgrom może grozić w przyszłym roku unijna kara wysokości do 70 mld ft (220 mln euro) w związku z nieprawidłowościami podczas budowy czwartej linii metra w Budapeszcie - powiedział w czwartek szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Janos Lazar.

 • Kempa: Reforma sądów i dekoncentracja mediów - oczekiwane przez Polaków

  - Reforma sądownictwa i dekoncentracja mediów to zmiany oczekiwane przez Polaków - powiedziała szefowa KPRM Beata Kempa. Nie robimy niczego bez woli Polaków, bez wsłuchania się w ich głos i bez pytania ich, czego od nas oczekują - podkreśliła.

 • Awans polskiej gospodarki o pięć miejsc w rankingu WEF

  Polska gospodarka jest coraz bardziej konkurencyjna i w 2016 roku awansowala o 5 miejsc od 2015 roku, na 36. miejsce - wynika z tegorocznego raportu Światowego Forum Gospodarczego (WEF), zaprezentowanego w środę w NBP.

 • ABC: Planu Balcerowicza

  Dzięki planowi Balcerowicza Polska dokonała skoku cywilizacyjnego i skutki ujemne jego realizacji są nieporównywalne ze skutkami pozytywnymi.

 • Zdaniem 87 proc. Polaków, korupcja w kraju to duży problem - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. W ciągu ostatnich czterech lat odsetek osób, które tak sądzą, zmniejszył się o 6 pkt proc.

 • Jak rozwiązać problem korupcji?

  Międzynarodowa organizacja pozarządowa, Transparency International opublikowała coroczny ranking dotyczący zjawiska korupcji.

 • Polski Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Masowych 2012

  22 listopada 2012 r. w Warszawie odbędzie się Polski Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Masowych 2012, pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowej Izby Sportu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Gospodarczej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, PKPP Lewiatan,...

 • Brazylia ma zadatki na czwartą potęgę

  Olbrzymie dysproporcje w dochodach - z jednej strony niewyobrażalne bogactwo a z drugiej skrajne ubóstwo - bardzo słabo rozwinięta infrastruktura i nieefektywne szkolnictwo. Mowa jest o Brazylii, która w 2010 r. osiągnęła 7,5 proc. wzrost gospodarczy, a pod względem wartości PKB wyprzedziła Włochy, wysuwając się na siódme miejsce na świecie.

 • To szok dla naszego sąsiada

  Słowaccy analitycy nie ukrywają zaskoczenia i rozgoryczenia z powodu najnowszej oceny konkurencyjności gospodarek opublikowanej przez Światowe Forum Ekonomiczne. Słowacja, która przed siedmiu laty była uznawana za "gospodarczego tygrysa Europy Środkowej" spadła na 69. miejsce w grupie 142 ocenianych krajów i okazała się najgorszym krajem w "Grupie Wyszehradzkiej".