• Informacje na temat:

  korytarze lotnicze nad polską

Artykuły na temat: korytarze lotnicze nad polską
 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Polska gospodarka liczy na nowe otwarcie z Iranem. Branża spożywcza czy meblarska mogą być tymi, które skorzystają z otwarcia irańskiego rynku - ocenia minister gospodarki, Janusz Piechociński po wizycie w Teheranie.

 • Supernowoczesna trasa kolejowa w Niemczech w końcu gotowa!

  Można powiedzieć, że budowa tej linii trwała wieczność i kosztowała krocie, ale połączenie Erfurt - Lipsk/Halle to dla kolei niemieckiej powód do dumy. To najnowocześniejsza linia w kraju, a chyba nawet w Europie.

 • "CPK? Ludzie, trzeba się opamiętać. Podatnicy zapłacą dwa razy za Centralny Port Komunikacyjny"

  - Podatnicy zapłacą dwa razy za Centralny Port Komunikacyjny: najpierw za jego wybudowanie, a potem za utrzymanie - mówi Jacek P. Krawczyk, przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (ciała doradczego UE), sprawozdawca licznych opinii EKES dotyczących lotnictwa, były przewodniczący Rady Nadzorczej PLL LOT.

 • W miastach zaczyna brakować wolnej przestrzeni. Wykorzystanie poziomu podziemia stanie się więc koniecznością.

 • Zbyt wczesne są zapowiedzi zmierzchu logistyki. Ale rosną wobec niej wyzwania. Różne rodzaje transportu rozmaicie sobie z tym radzą.

 • Czarne piwo to najbardziej rozpoznawalny towar eksportowy Irlandii

  Gdy Irlandczycy świętują Dzień św. Patryka, bawi się z nimi świat. 17 marca w charakterystyczną dla Irlandii zieleń "ubierają się" m.in.: wodospad Niagara, opera w Sydney, hotel Burdż al-Arab w Dubaju, London Eye. Międzynarodowym zwyczajem stało się też, by tego dnia wybrać się do pubu na toast ze szklaneczką irlandzkiego trunku. A gdyby tak wybrać się wprost do Dublina...

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • British Airways zawiesza loty do Kuwejtu i Tel Awiwu, Lufthansa załatwiła sobie elitarny korytarz nad Chinami, LOT jest gotów w każdej chwili polecieć po klientów w regionach zagrożonych wojną, a SAS jest przygotowany na obsługiwanie części tras mniejszymi samolotami - tak linie lotnicze przygotowują się do wojny.