• Informacje na temat:

  kosze na śmieci

Artykuły na temat: kosze na śmieci
 • ...porządek, bo jeśli będą się na niej walały śmieci, nieczystości i nie będzie pojemników na odpady, to jej właściciela można ukarać grzywną lub naganą nawet do półtora tysiąca złotych – tłumaczył...

 • Segregacja śmieci - jak może być mniej uciążliwa?

  Segregacja śmieci dotyczy każdego z nas. Nowa ustawa nakłada na nas nowe obowiązki, które mają w efekcie służyć ochronie środowiska. Czy segregowanie śmieci musi być trudne i uciążliwe? Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko kilka prostych sztuczek, aby ułatwić sobie to zadanie i nie traktować go jak przykry obowiązek.

 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  ...zawodowego wodolejstwa. Koszenie trawników, sprzątanie albo bieganie po magazynach Amazona jawią im się niczym zajęcia niegodne człowieka. Czują się lepsi, klecąc tyrady o niewyedukowanym prekariacie(...) pozwalające z marszu wynajdować osoby zarówno oferujące, jak i poszukujące w danej okolicy różnych usług. Chodzi o takie rzeczy, jak: wyprowadzenia psa na spacer, umycie samochodu, skoszenie trawnika czy...

 • Obowiązkowa segregacja śmieci: Gminy zapłacą miliony za wymianę pojemników

  Nie więcej niż 113 mln zł miał pierwotnie wynieść koszt wprowadzenia obowiązkowej segregacji śmieci na kilka frakcji. Ale okazuje się, że gminy na wymianę pojemników będą musiały wydać znacznie więcej.

 • Kolorowe kosze to dla gmin tylko czubek śmieciowej góry. Szykuje się kolejna rewolucja?

  Rozporządzenie ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów ma ujednolicić zasady segregowania odpadów na terenie całego kraju. Ten krótki, pozornie techniczny akt wykonawczy, zdaniem gmin i ekspertów, wprowadzi kolejną śmieciową rewolucję.

 • Od lipca nowe zasady segregacji śmieci - potrzebny będzie dodatkowy kosz

  Papier i tektura do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego - tak dotychczas segregowaliśmy śmieci. W lipcu dojdzie jeszcze jeden pojemnik - brązowy. Do niego będziemy wrzucać resztki kuchenne. Nowe przepisy wymusza na gospodarstwach domowych zmianę zachowań.

 • Nowe przykłady marnotrawstwa w RFN. Chodzi o grube miliony

  Eleganckie kosze na śmieci, schody dla ryb tam, gdzie nie ma ryb czy most w szczerym polu. Nowa "Czarna księga" niemieckiego Związku Podatników dokumentuje przykłady marnotrawstwa podatków demaskując ponad 100 absurdów.

 • 273 tys. zł wyłudził 46-latek, który podając się za policjanta CBŚP okradał starsze osoby w Krakowie. Mężczyzna został zatrzymany podczas odbierania pieniędzy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Chełmiec, który stanie się miastem, urządza swój rynek

  Chełmiec k. Nowego Sącza w woj. małopolskim, który od 1 stycznia przyszłego roku uzyska status miasta, urządza swój przyszły rynek. Władze miasta rozstrzygnęły przetarg na budowę gmachu mieszczącego się pod adresem Rynek 1.

 • Ponad 4 mln zł kosztowały nowe wiaty przystankowe, tablice informacyjne i oznakowanie na 20 stacjach i przystankach kolejowych w Małopolsce. Korzystają już z nich pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży - poinformowała Dorota Szalacha z PKP PLK.