• Informacje na temat:

  koszt jednej uncji złota

Artykuły na temat: koszt jednej uncji złota
 • Złoto robi wrażenie

  Szef Amber Gold miał złoty pomysł - oprzeć całą reklamę na złocie, a konkretnie na sztabkach złota. Chwyciło. Nie pierwszy raz. Nowożytna kariera złotego kruszcu zaczęła się w 1896 roku nad rzeką Yukon, na północy Kanady. Dzisiaj znowu przybywają tam setki poszukiwaczy. Także Polacy mogą do nich dołączyć. Tym bardziej, że wizy już nas nie obowiązują.

 • 10 sposobów na zakup tańszego złota

  Nawet o połowę tańszy może być przemyślany zakup złotej monety lub sztabki. Open Finance doradza jak taką transakcję przeprowadzić możliwie korzystnie, bo pośpiech jest w tym wypadku złym doradcą.

 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  O co właściwie chodzi z tą "siłą nabywczą"? To proste. Wystarczy spojrzeć na pierwszy z brzegu przykład: w 1930 roku elegancki samochód kosztował 500 dolarów, czyli równowartość 25 uncji złota. Dziś, gdy cena dobrego auta wzrosła do 30 tysięcy dolarów, wciąż można je kupić za 25 uncji złota. Podobnie jest z całym szeregiem dóbr i usług. Podczas gdy ich cena wyrażona w tradycyjnych walutach...

 • Odbicie na rynku złota może się utrzymać?

  Ceny złota fizycznego poszły we wrześniu w górę do nowych rocznych maksimów, osiągając podobne poziomy do tych z września 2016 r. Kursy akcji wielu spółek powiązanych ze złotem są jednak znacznie(...) złota.

 • Tylko początek minionego tygodnia był dla złota udany. Kurs rozpoczął handel z pułapu 1330 dolarów i trzymał się mocno przez pierwsze dni. Poprawa nastrojów na rynkach akcji sprawiła, że kolejne sesje osłabiały pozycję kruszcu. Ostatecznie metal zakończył piątek w pobliżu 1315 dolarów za uncję.

 • Wygrana Trumpa może podnieść ceny złota

  Nawet o ponad 500 dolarów może zdrożeć uncja żółtego kruszcu, jeśli 45. prezydentem USA zostanie kandydat Republikanów. Póki co, jego wygrana jest mniej prawdopodobna, ale podobnie było z przewidywaniami odnośnie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii - ostrzega Lion's Bank.

 • Awersja do ryzyka wspiera notowania złota. Cena osiągnęła 12-miesięczne maksimum

  Od początku roku złoto zanotowało przeszło 15-procentowy wzrost. Jego cena jest obecnie najwyższa od 12 miesięcy. Inwestorzy za jedną uncję płacą ponad 1237 dol. Notowania złota wspiera wzrost awersji do ryzyka na rynkach finansowych - głównie w sektorze bankowym. Zarząd niemieckiego Deutsche Banku poinformował, że w zeszłym roku jego strata wyniosła prawie 7 mld euro. Rynki boją się, że problemy

 • Jedno słowo wystarczy, aby stracić na złocie

  W ciągu tygodnia uncja żółtego kruszcu staniała o 200 zł. Nie jest to efekt żadnej konkretnej zmiany w gospodarcze czy sytuacji politycznej na świecie, a jedynie zapowiedzi, mającej nadejść w perspektywie kilku miesięcy, zmiany stóp procentowych w USA.

 • Notowania złota i ropy mogą liczyć na wsparcie

  Notowania towarów zakończyły kwiecień lekką zniżką, drugi miesiąc z rzędu. Złoto odporne na plany podatkowe Trumpa, wygraną Macrona w pierwszej rundzie wyborów prezydenckich we Francji.

 • W najbliższych tygodniach złoto może tanieć. Możliwy powrót do niskich poziomów z grudnia

  Najbliższe tygodnie mogą przynieść spadki na rynku złota w okolice minimów z grudnia 2016 roku - przewiduje Dorota Sierakowska, analityk surowcowy z Domu Maklerskiego BOŚ. Oznaczałoby to, że surowiec czeka przecena o co najmniej 7-8 proc.