• Informacje na temat:

  koszt przejazdu pkp

Artykuły na temat: koszt przejazdu pkp
 • Czy mogę wymienić bilet PKP na inną godzinę? Obawiam się, że nie zdążę na samolot. Czy przewoźnik odpowiada za mój bagaż?

 • PKP Cargo: Stworzymy półtora tysiąca nowych miejsc pracy

  Od początku 2014 roku PKP Cargo zatrudniło aż 800 osób, które na koszt spółki przechodzą właśnie szkolenie na maszynistów. W samym 2015 roku przyjęto do pracy już 300 kandydatów, a do końca roku spółka chce zatrudnić kolejnych 200 osób. Spółka zapowiada, że tak intensywna rekrutacja będzie kontynuowana także w kolejnych latach.

 • Z jakich ulg korzystają mundurowi

  ...skorzystania z takiej ulgi są specjalne legitymacje. Przejazd dla rodziny Pomimo ograniczenia wydatków socjalnych zachowane zostało prawo do jednego przejazdu dla całej rodziny policjanta na koszt(...) autobusowego. Z kolei zwrot kosztów przejazdu środkami publicznego transportu kolejowego przysługuje do wysokości cen biletów za przejazd w drugiej klasie pociągu pospiesznego, z uwzględnieniem...

 • PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają podpisanie na wiosnę umów związanych z realizacją Krajowego Programu Kolejowego o wartości 10 mld zł. Pierwsze z nich zostaną zawarte już w najbliższych tygodniach.

 • Pasażer – kupując bilet uprawniający do przejazdu pociągiem – zawiera z kolejami umowę przewozu. Podróżny ma prawo do zmiany tej umowy, np. terminu wyjazdu, miejscowości docelowej(...) część trasy objętej biletem, zwrot kosztów będzie proporcjonalny do niewykorzystanej części usługi przewozu. Kolej ma za to prawo do potrącenia od zwracającego bilet podróżującego, tzw. odstępnego...

 • Pendolino miało awarię

  Awaria pendolino podczas nocnych testów na Centralnej Magistrali Kolejowej - dowiedział się reporter RMF FM. Poważny defekt unieruchomił jeden ze testowanych składów nowego superpociągu PKP.

 • ...: Przewozów Regionalnych, Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Śląskich, Kolei Wielkopolskich. Ważna rok karta kosztuje 59 zł (kolejna: 49 zł). Droższa (150 zł) Karta Seniora PKP Intercity uprawnia do 50-proc(...) odpocząć, ale i podreperować zdrowie. Są oferty z rehabilitacją, posiłkami dietetycznymi, opieką pielęgniarki (koszt: co najmniej 90 zł na dobę, zwykle w cenie jest kilka zabiegów, inne trzeba dokupić...

 • Podróż pociągiem opóźniona o ponad 2 godziny? PE proponuje: PKP zwróci za bilet

  Pasażerowie, których podróż koleją opóźniła się o ponad 2 godziny, otrzymają pełen zwrot ceny biletu - takie rozwiązanie proponują europosłowie. Mogłoby ono kosztować PKP nawet 200 mln zł rocznie.

 • ...pobierana opłata za wydanie biletu w pociągu. Nadprogramowych kosztów mogą się też spodziewać osoby, które nie okażą konduktorowi dokumentu uprawniającego do przejazdu ulgowego. W tym przypadku(...) filmowy), możemy ją przerwać na dowolnej stacji i wrócić do miejsca, z którego wyjechaliśmy. Mamy wtedy prawo do zwrotu kosztów zakupu biletu (zarówno za niezrealizowaną, jak i zrealizowaną część...

 • Od 16 listopada obowiązują nowe przepisy PKP Intercity. Zgodnie z nimi opłata za wydanie biletu przez konduktora na pokładzie pociągów tego przewoźnika nie jest pobierana od biletu, ale od każdej osoby, który ją obejmuje. Niezmienny pozostaje jej poziom, czyli 10 zł.