• Informacje na temat:

  koszty administracji

Artykuły na temat: koszty administracji
 • NIK: administracja państwowa też zatrudniała na "śmieciówkach"

  ...agencje pracy tymczasowej udostępniły jednostkom administracji publicznej ponad 1 tys. pracowników. NIK zwraca uwagę, że korzystanie z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej generuje dodatkowe koszty(...) w kwalifikacje części tak zatrudnionych i dodaje, że koszty operacji były większe od oszczędności. "Ograniczenie wydatków na wynagrodzenia w niektórych jednostkach budżetowych, w tym przede wszystkim...

 • Instytut Jagielloński: Nieprawidłowości w przetargach na systemy informatyczne w administracji publicznej

  W zakresie rozwoju e-administracji Polska zajmuje dopiero 42. miejsce w rankingu ONZ. W ciągu ostatnich ośmiu lat na 40 projektów informatycznych z wykorzystaniem środków unijnych przeznaczono ponad 4,2 mld zł. Duża część z nich nie została jednak dokończona, a administracja uzależnia się od jednego dostawcy oprogramowania. Według prezesa Instytutu Jagiellońskiego, należy uprościć procedury

 • Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe

  Ponad dwie trzecie rodziców bierze pod uwagę dla swoich dzieci studia prowadzone w całości lub w części przez internet. Globalnie trend ten jest wyraźnie widoczny, w Polsce dopiero zaczyna się rozwijać. Jednak ze względu na niższe koszty oraz możliwość łączenia nauki i pracy ten sposób studiowania może być szansą na uzyskanie lepszego wykształcenia.

 • Energetyka węglowa generuje miliardowe koszty zdrowotne

  W Europie energetyka węglowa odpowiada za ok. 23 tys. przedwczesnych zgonów rocznie i generuje koszty zdrowotne sięgające 63 mld euro - wynika z raportu "Europe's Dark Cloud". W Polsce umiera przedwcześnie ponad 40 tys. osób z powodu zanieczyszczeń powietrza.

 • Nowe prawo w Holandii uderzy w polskie firmy?

  Holandia to kolejny kraj, który wprowadził płacę minimalną. Informację o nowych przepisach wydała ostatnio Ambasada RP w Hadze. Nowe prawo oznacza problem dla branży transportowej i polskich kierowców zawodowych. Zdaniem ekspertów, efektem holenderskiej ustawy o zatrudnianiu pracowników delegowanych w UE będą wyższe koszty transportu z i do Niderlandów.

 • Dzięki utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej zwiększy się efektywność służb skarbowych - mówi w rozmowie z PAP wiceminister finansów, szef Służby Celnej Marian Banaś. Zapewnia, że zmiana nie będzie wiązała się z dużą liczbą zwolnień pracowników.

 • Cyber-ochroniarz potrzebny od zaraz

  .... - W praktyce oznacza to wyższe płace dla specjalistów od bezpieczeństwa IT i w konsekwencji wyższe koszty działalności dla firm. Nie to jest jednak najistotniejsze - w dobie digitalizacji biznesu i administracji publicznej oraz rosnącej aktywności crackerów, rośnie ryzyko niepowodzenia projektów informatycznych, utraty ważnych informacji czy wręcz wstrzymania działalności na pewien czas - zwraca...

 • Reformy zbyt powolne - koszty energii w Unii Europejskiej zbyt wysokie

  Reformy są zbyt powolne, a koszty energii w Unii Europejskiej zbyt wysokie - to wnioski z Barometru Reform 2015 przygotowanego przez BUSINESSEUROPE, największą organizację reprezentującą przedsiębiorców w Europie, do której należy Konfederacja Lewiatan.

 • Jak nie dać się nabrać na nowe sztuczki oszustów

  Pomysłowość naciągaczy nie zna granic! Powołują się na pracowników administracji, przedstawicieli różnych służb, urzędników. Na ich oszukańcze chwyty dają się złapać osoby w każdym wieku. Jak się bronić przed tym procederem? Przeczytaj rady ekspertów.

 • Baza danych o sprzedaży detalicznej to ogromne wyzwanie dla administracji i podatników - ekspert

  - Pomysł utworzenia bazy danych o sprzedaży detalicznej sam w sobie może nie jest taki zły, jednak jest to ogromne wyzwanie organizacyjne dla administracji podatkowej i jeszcze większe dla podatników - uważa doradca podatkowy dr Mariusz Cieśla.