• Informacje na temat:

  koszty bezpośrednie

Artykuły na temat: koszty bezpośrednie
 • Absencja chorobowa pracowników to wielkie koszty dla gospodarki

  Co czwarty pacjent nie pracuje z powodu przewlekłej choroby. Koszty dla gospodarki są liczone w miliardach złotych.

 • Rolnicy będą składać wnioski przez internet

  Od przyszłego roku rolnicy będą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie wyłącznie przez Internet. Zakłada to nowelizacja ustawy o płatnościach w ramach wsparcia bezpośredniego.

 • Koszty pracy w Europie

  Najwyższe całkowite koszty pracy na godzinę zaobserwowano w 2012 roku w Szwecji, Danii i w Belgii – wyniosły one odpowiednio 39, 38 i 37 euro na godzinę. W Polsce koszt pracy na godzinę to 7 euro. Najniższe obciążenia związane ze świadczeniem pracy odnotowano w Bułgarii i Rumunii – w obydwu krajach wyniosły 4 euro na godzinę.

 • Spór na linii przedsiębiorcy - organy podatkowe, dotyczący momentu ujmowania w kosztach wydatków kwalifikowanych na gruncie podatku dochodowego jako koszty pośrednie, trwał wiele lat. Pomimo wsparcia, jakie w tej kwestii dawało podatnikom orzecznictwo sądowe, organy podatkowe pozostawały nieugięte. Według nich tego typu wydatek zyskiwał status kosztu podatkowego dopiero w momencie uznania go za

 • Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje zawodowo. Koszty ponosi nie tylko służba zdrowia

  Koszty pośrednie chorób przewlekłych są liczone w miliardach złotych i kilkukrotnie przewyższają kwoty, które NFZ wydaje bezpośrednio na leczenie pacjentów.

 • We wrześniu zacznie działać Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Rolników czekają duże zmiany organizacyjne.

 • Polacy coraz mniej lojalni wobec pracodawców. Rosną koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem kadr!

  W ciągu ostatniego półrocza aż 26 proc. pracujących Polaków zmieniło miejsce zatrudnienia - wynika z raportu "Monitor Rynku Pracy". Pod tym względem w Europie wyprzedza nas jedynie Wielka Brytania. Duża rotacja na rynku pracy oznacza dla firm coraz większe koszty związane z realizacją procesów rekrutacyjnych oraz utrzymaniem kadr.

 • Nowe technologie usprawnią pozyskiwanie dopłat przez rolników

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała dziś list intencyjny z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie stworzenia systemu informatycznego. Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie obsługi wniosków o dopłaty i zaliczki dla rolników.

 • Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty

  Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in. banków i korporacji, w Polsce świadomość jest wciąż niewielka. Zlecenie innej firmie procesów rekrutacyjnych (RPO) pozwala obniżyć koszty nawet o jedną trzecią, zmniejszyć rotację nowo zatrudnianych...

 • Państwo zapłaci 11 000 zł po narodzinach dziecka?

  Dotowanie mieszkań w ramach MdM-u zostało zawieszone do końca 2017 roku. To nie oznacza jednak, że rządowy program zupełnie zamarł. Uczestnicy MdM-u, którym po zakupie mieszkania urodziło się trzecie albo kolejne dziecko (np. czwarte), wciąż mogą wnioskować o spłatę części zaciągniętego kredytu hipotecznego. Taki bonus od Banku Gospodarstwa Krajowego, przeciętnie ma wartość 10 000 zł - 11 000 zł.