• Informacje na temat:

  koszty bezpośrednie

Artykuły na temat: koszty bezpośrednie
 • Absencja chorobowa pracowników to wielkie koszty dla gospodarki

  Co czwarty pacjent nie pracuje z powodu przewlekłej choroby. Koszty dla gospodarki są liczone w miliardach złotych.

 • Rolnicy będą składać wnioski przez internet

  Od przyszłego roku rolnicy będą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie wyłącznie przez Internet. Zakłada to nowelizacja ustawy o płatnościach w ramach wsparcia bezpośredniego.

 • Koszty pracy w Europie

  Najwyższe całkowite koszty pracy na godzinę zaobserwowano w 2012 roku w Szwecji, Danii i w Belgii – wyniosły one odpowiednio 39, 38 i 37 euro na godzinę. W Polsce koszt pracy na godzinę to 7 euro. Najniższe obciążenia związane ze świadczeniem pracy odnotowano w Bułgarii i Rumunii – w obydwu krajach wyniosły 4 euro na godzinę.

 • Spór na linii przedsiębiorcy - organy podatkowe, dotyczący momentu ujmowania w kosztach wydatków kwalifikowanych na gruncie podatku dochodowego jako koszty pośrednie, trwał wiele lat. Pomimo wsparcia, jakie w tej kwestii dawało podatnikom orzecznictwo sądowe, organy podatkowe pozostawały nieugięte. Według nich tego typu wydatek zyskiwał status kosztu podatkowego dopiero w momencie uznania go za

 • Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje zawodowo. Koszty ponosi nie tylko służba zdrowia

  Koszty pośrednie chorób przewlekłych są liczone w miliardach złotych i kilkukrotnie przewyższają kwoty, które NFZ wydaje bezpośrednio na leczenie pacjentów.

 • We wrześniu zacznie działać Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Rolników czekają duże zmiany organizacyjne.

 • Polacy coraz mniej lojalni wobec pracodawców. Rosną koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem kadr!

  W ciągu ostatniego półrocza aż 26 proc. pracujących Polaków zmieniło miejsce zatrudnienia - wynika z raportu "Monitor Rynku Pracy". Pod tym względem w Europie wyprzedza nas jedynie Wielka Brytania. Duża rotacja na rynku pracy oznacza dla firm coraz większe koszty związane z realizacją procesów rekrutacyjnych oraz utrzymaniem kadr.

 • Państwo zapłaci 11 000 zł po narodzinach dziecka?

  Dotowanie mieszkań w ramach MdM-u zostało zawieszone do końca 2017 roku. To nie oznacza jednak, że rządowy program zupełnie zamarł. Uczestnicy MdM-u, którym po zakupie mieszkania urodziło się trzecie albo kolejne dziecko (np. czwarte), wciąż mogą wnioskować o spłatę części zaciągniętego kredytu hipotecznego. Taki bonus od Banku Gospodarstwa Krajowego, przeciętnie ma wartość 10 000 zł - 11 000 zł.

 • Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty

  Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in. banków i korporacji, w Polsce świadomość jest wciąż niewielka. Zlecenie innej firmie procesów rekrutacyjnych (RPO) pozwala obniżyć koszty nawet o jedną trzecią, zmniejszyć rotację nowo zatrudnianych...

 • Polska Grupa Górnicza chce inwestować, obniżać koszty i ustabilizować produkcję

  W najbliższych kilkunastu latach Polska Grupa Górnicza (PGG) zamierza ustabilizować produkcję węgla na średnim poziomie ok. 30 mln ton rocznie, inwestując co roku średnio 1,7 mld zł. Do 2030 r. firma chce ograniczyć koszt produkcji węgla o ok. 15 proc. i podwoić wynik EBITDA.