• Informacje na temat:

  koszty wyżywienia w polsce

Artykuły na temat: koszty wyżywienia w polsce
 • Pensje budowlańców w Polsce i za granicą - czy nadal opłaca się wyjechać?

  ...z rodziną, brak przyjaciół). O ile koszty wyżywienia w Niemczech nie odbiegają znacząco od cen jedzenia w Polsce, to należy liczyć się z wysokimi kosztami wynajmu mieszkania czy też noclegu(...) o wiele niższe niż te, które można osiągnąć po wielu latach pracy. Osoby bez doświadczenia, nie znające języka mogą spodziewać się zarobków niewiele większych niż w Polsce. Biorąc pod uwagę koszty...

 • ŚDM: Celnicy i restauratorzy przygotowalni na przyjęcie pielgrzymów

  Służba Celna przygotowała się na przyjęcie pielgrzymów przyjeżdżających zza granicy na Światowe Dni Młodzieży. Do przyjęcia szykują się też właściciele barów i restauracji którzy będą żywić gości podczas ŚDM. Jak dotąd pakiet z wyżywieniem wybrało ok. 260 tys. osób.

 • Emigracja zarobkowa w Europie w liczbach. Gdzie wyjeżdżają Polacy, kogo zatrudniają firmy w Polsce?

  ...- Jeśli ktoś chce pracować w Polsce, to znajdziemy dla niego pracę. Jeśli jednak chce wyjechać do Czech i zarabiać o 30 proc. więcej lub na Słowację i otrzymywać o 50 proc. więcej, czy też do Niemiec, gdzie pensje są nawet trzykrotnie wyższe, to naszym zadaniem jest mu pomóc - mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

 • Nawet 12 tysięcy złotych za urlop z dziećmi

  Urlop z dziećmi może nadwyrężyć niejeden domowy budżet. Za dwa tygodnie w hotelu w popularnej turystycznie miejscowości zapłacić trzeba przynajmniej 3 tysiące złotych i koszt ten rośnie wraz z liczbą posiadanych pociech, które zabieramy na wczasy. Do tego dochodzą koszty atrakcji, wyżywienia i dojazdu - wylicza Bartosz Turek, analityk Open Finance.

 • Ile kosztuje praca tymczasowa?

  Wyjeżdżając do pracy sezonowej możemy zarobić nawet kilka tysięcy euro miesięcznie. Bywa jednak, że obliczając nasze przyszłe zarobki, zapominamy o kosztach zakwaterowania, wyżywienia itd. Ile pochłaniają te koszty przy pracy tymczasowej w różnych europejskich krajach?

 • Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowisko w sprawie pracowników delegowanych przy sprzeciwie m.in. Polski i Węgier. Polska chciała, żeby dyrektywa nie odnosiła się bezpośrednio do transportu, jednak nie znalazło się to ostatecznie w propozycji Rady.

 • Praca u Niemca - najlepiej przez polską firmę

  ...wynagradzane poniżej obowiązujących taryf. W skutek tego przeciętna polska opiekunka zamiast 1500 euro zarabia niewiele ponad 800 euro miesięcznie. Wszystko przez koszty Otwarcie niemieckiego rynku...

 • Odkładanie na przyszłość dzieci - nowy trend w oszczędzaniu Polaków

  Koszty związane z wychowaniem dziecka mogą spędzać sen z powiek rodzicom. Według raportu Centrum Adama Smitha koszt wychowania jednego dziecka w Polsce (do osiągnięcia 19. roku życia) mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł, a dwójki dzieci od 317 tys. do 350 tys. zł. Jeśli do tego rodzice chcą zapewnić dziecku bezpieczny start w dorosłość i wysłać je na wymarzone studia czy kupić

 • 1500 euro miesięcznie zarobi polska niania w Afryce

  Opiekunki i guwernantki poszukiwane są m.in. w Kenii i RPA. Opiekunka zarobi tam 1500 euro miesięcznie. Do tego dochodzi nocleg i wyżywienie, a rodzina pokrywa również koszty podróży. Pracuje się zwykle w godz. 9 - 17 lub 18, od poniedziałku do piątku. Oferta cieszy się sporym zainteresowaniem, głównie wśród studentek i absolwentek filologii obcych. Czy chciałabyś pracować jako opiekunka? Wciąż...

 • Organizacja ŚDM w Krakowie to koszt ok. 200 mln złotych

  Z informacji działającego w Urzędzie Miasta zespołu zadaniowego ds. ŚDM, którą przed sesją otrzymali radni wynika, że na przygotowanie i realizację spotkania młodzieży z całego świata z Franciszkiem potrzeba 202 mln zł, z czego 137 mln zł to inwestycje, a 65 mln zł to koszty bieżące.