• Informacje na temat:

  krajowa informacja podatkowa

Artykuły na temat: krajowa informacja podatkowa
 • Nowy System Informacji Telefonicznej w biurach Krajowej Informacji Podatkowej (KIP) działa już ponad miesiąc....

 • Służba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną 1 marca 2017 r. skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową - przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.

 • ...znajdziesz na stronie www.mf.gov.pl w zakładce „administracja podatkowa”. Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na większość nurtujących cię pytań. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania problemu, możesz...

 • Krytyczna ocena prawa podatkowego

  Dwie trzecie przedsiębiorców nisko ocenia jakość przepisów podatkowych, a 86 proc. przyznaje, że zmieniają się one zbyt często - wynika z badań firmy Podatkowiec.

 • Radzie, doradcy podatkowi mówią otwarcie. - Moim zdaniem Krajowa Rada Doradców Podatkowych znalazła się w kryzysie. Obecnie wszystkie głosowania przechodzą na zasadzie uzyskania niewielkich większości(...) oznaczałoby wzmocnienie roli oddziałów. Mogłyby one przejąć część zadań, które obecnie realizuje Krajowa Rada, na przykład: wysuwanie kandydatów na członków komisji egzaminacyjnej, wykonywanie uchwał...

 • Będą zmiany w przepisach dotyczących wydawania interpretacji podatkowych

  Sejm uchwalił zmiany w ordynacji podatkowej, które mają na celu m.in. modyfikację procedury wydawania interpretacji podatkowej.

 • Urzędnicy uciekają przed KAS i małymi zarobkami

  ...urzędników, a także zachęcając do podjęcia służby podobną jakościowo grupę z rynku pracy. Skutki dezinformacji Zdaniem ekspertów powodem zwalniania się urzędników jest dezinformacja co do reformy(...). 1 lipca ma zacząć funkcjonować Krajowa Administracja Skarbowa z połączenia dzisiejszych pracowników aparatu skarbowego, w tym również kontroli skarbowej, oraz funkcjonariuszy celnych Postulujemy...

 • Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła system ANPRS

  W czwartek Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła Automatyczny System Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych (ANPRS), który połączył w jedną sieć polski, estoński, łotewski i litewski system rozpoznawania numerów rejestracyjnych.

 • Zarobki testerów oprogramowania w 2017 roku

  Poza główną grupą stanowisk związanych z tworzeniem oprogramowania, w firmach z branży IT niezbędni są pracownicy zajmujący się weryfikacją poprawności kodu. Testerzy oprogramowania są "filtrem" pomiędzy programistami a finalnym użytkownikiem danego produktu. To testerzy starają się zidentyfikować błędy, tak aby nie wpływały one na użyteczność gotowego programu.

 • Celnicy stracą prawo do podwójnych odpraw; Sejm uchwalił w piątek bez poprawek nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przewidującą takie rozwiązanie.