• Informacje na temat:

  krajowa rada notarialna

Artykuły na temat: krajowa rada notarialna
 • ...ustalenia jego treści. Aby je uzyskać, należy u dowolnego notariusza przedstawić akt zgonu testatora (osoby, która spisała testament). 2. Maksymalna taksa notarialna za wypis notarialny (ma on moc...

 • Oszustwa "na komornika" wciąż są zbyt łatwe

  Sfałszowane sądowe tytuły wykonawcze, wypisy, odpisy i wyciągi z aktów notarialnych czy komornicze licytacje mienia dłużników przestały być incydentalnymi oszustwami. Zdaniem Krajowej Rady Komorniczej, pomysłowość złodziei nie zna granic, a prowadzenie przestępczego procederu ułatwia niedostateczne zabezpieczenie dokumentów sądowych i brak elektronicznej bazy danych.

 • We wtorek Krajowa Rada Notarialna poinformowała, że skierowała list do marszałków Sejmu i Senatu oraz rozpoczęła spotkania z szefami klubów parlamentarnych. Na spotkaniach zamierza przekonywać, że planowana przez resort sprawiedliwości deregulacja zawodu notariusza może okazać się groźna dla obywateli, bo osłabnie bezpieczeństwo obrotu prawnego, które swym autorytetem poświadczają notariusze...

 • Ministerstwo Sprawiedliwości o wpisach w księgach wieczystych - szybciej, taniej, bezpieczniej

  Szybciej, taniej, bezpieczniej - tak resort sprawiedliwości ocenia nowy system informatyczny, pozwalający na wpisy w księgach wieczystych niemal natychmiast po notarialnej czynności kupna-sprzedaży nieruchomości. Wcześniej zabierało to klika dni, co sprzyjało patologiom.

 • Uwolnić zawód prawnika

  Likwidację egzaminów wstępnych na aplikację zawodową proponuje Krajowa Rada Radców Prawnych. Chcą oni zwrócić się do premiera i Ministerstwa Sprawiedliwości z propozycją takiej zmiany przepisów.

 • Dziedziczenie długów tylko do wysokości odziedziczonego majątku

  Sejmowe kluby nie wyraziły podczas środowej debaty sprzeciwu wobec propozycji zmian w prawie, dotyczącej odpowiedzialności za długi spadkowe. Zasadą ma być dziedziczenie długów tylko do wysokości odziedziczonego majątku, a nie - jak do tej pory - w całości.

 • „Niedawno zmarł mój ojciec. Czy to prawda, że sprawy spadkowe można załatwić nie tylko w sądzie, ale i u notariusza?” Irena W. z Katowic

 • Wprowadzenie obowiązku składania sprawozdań finansowych w postaci elektronicznej oraz likwidacja rejestru dłużników niewypłacalnych - to kilka ze zmian noweli ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, którą - jak w środę poinformowała Kancelaria Prezydenta RP - podpisał prezydent Andrzej Duda.

 • Sprawy spadkowe po bliskich możemy uporządkować w dowolnym momencie, bo prawo do dziedziczenia nie ulega przedawnieniu. Droga...

 • Elektroniczne zajęcie konta będzie bardzo proste

  Od 8 września br. komornicy sądowi zostaną wyposażeni w bardzo groźną broń. Do odzyskiwania należności na rzecz wierzycieli będą mieli dwa narzędzia: e-zajęcie rachunków bankowych oraz e-licytacja ruchomości.