• Informacje na temat:

  krajowa spółka cukrowa

Artykuły na temat: krajowa spółka cukrowa
 • Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej wstrzymana!

  Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej została wstrzymana - poinformował wczoraj przewodniczący Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Stanisław Bernaś po rozmowach związkowców w resorcie skarbu. Informację potwierdziło biuro prasowe MSP.

 • Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej budzi emocje

  Nadal trwają rozmowy pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa a uprawnionymi w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej- poinformowało MSP.

 • Nowy pomysł dla Krajowej Spółki Cukrowej

  Od kilku lat Skarb Państwa nie podejmuje decyzji w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Zgonie z ustawą, powinna ona trafić do plantatorów i pracowników cukrowni. Teraz jest pomysł na włączenie KSC do holdingu spożywczego - zapowiedział PAP dyrektor KZPBC Kazimierz Kobza.

 • Polski cukier w polskie ręce. Po ile?

  Minister skarbu spotkał się w cukrowni Krasnystaw z grupą plantatorów buraków i pracowników cukrowni. Zapewnił ich o swojej determinacji w doprowadzeniu do końca prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

 • Produkcja cukru w Polsce wzrosła aż o 44 procent

  Związek Producentów Cukru w Polsce ocenia miniony rok bardzo dobrze. Kampania cukrownicza 2016/2017 odznaczyła się dużym wzrostem liczby przerobionych buraków cukrowych wobec zeszłorocznej kampanii. Jest to najlepszy wynik od sezonu 2002/2003. Jak wyglądają dalsze perspektywy rozwoju sektora cukrowniczego w naszym kraju?

 • Producenci cukru obawiają się chudych lat. Wyzwaniem będą limity UE

  Producenci cukru szykują się na chude lata. Wysoka podaż oraz ograniczenia w unijnym eksporcie spowodują ze ceny będą nadal spadać. Za nasze bogactwo zapłacimy niewiele ponad 1 zł za kilogram?

 • Nie grożą nam masowe upaństwowienia

  Rząd podejmuje próbę rozważenia konsolidacji spółek z branży rolno-spożywczej będących w nadzorze Skarbu Państwa - poinformował wiceminister skarbu Marek Zagórski. Dodał, że polskie państwowe firmy nie są w stanie przejmować zagranicznych firm w regionie, są na tyle małe, że nie odgrywają większej roli nawet na rynku krajowym. Zapewnił że resort nie dąży do upaństwowienia firm.

 • Akcje Elewarru zostaną przekazane MSP - decyzję tę podjęto na posiedzeniu rządu przy okazji rozpatrywania projektu nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Taka zmiana nie zamyka możliwości prywatyzacji - zaznaczył.

 • Raport bieżący nr 9/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 22/2014 z 13 sierpnia 2014 roku...