• Informacje na temat:

  krajowa szkoła administracji publicznej

Artykuły na temat: krajowa szkoła administracji publicznej
 • Etat w administracji tylko dla osób z misją. Wymagania są wysokie, a dochody mało atrakcyjne

  Kilkaset wakatów w służbie publicznej nie jest jeszcze dużym problemem, ale sygnalizuje wyraźny spadek zainteresowania pracą w administracji. Z kolei zarobki w sektorze prywatnym są o jedną czwartą wyższe. Z drugiej strony, na najwyższych stanowiskach w państwowych urzędach wzrost wynagrodzeń ogranicza ustawa kominowa. Widać też, że biznes skutecznie zabiega o nowych pracowników, wyprzedzając...

 • Służba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną 1 marca 2017 r. skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową - przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.

 • Skromne płace i wysokie wymagania zniechęcają do pracy w służbie publicznej

  Kilkaset wakatów w służbie publicznej nie jest jeszcze dużym problemem, ale sygnalizuje wyraźny spadek zainteresowania pracą w administracji. Z kolei zarobki w sektorze prywatnym są o jedną czwartą wyższe.

 • Skarbówkę czeka rewolucja: Administracja podatkowa, celna i skarbowa zostaną scentralizowane

  Administracje: podatkowa, celna i skarbowa, zostaną scentralizowane. Powstanie jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Ministerstwo Finansów wraca do pomysłu z 2006 r.

 • 6 sposobów na to, jak po studiach znaleźć pracę w sferze budżetowej

  ...w administracji publicznej. Osoby, które chcą pracować w urzędach wojewódzkich, skarbowych czy ministerstwach, muszą wstąpić do korpusu służby cywilnej. Składa się on z pracowników i urzędników(...) z gwarancją zatrudnienia Absolwent szkoły, który był zdolnym studentem i zna języki obce, może np. kontynuować naukę w Krajowej Szkole Administracji Publicznej (KSAP). O miejsca w tej szkole mogą się...

 • Celnicy stracą prawo do podwójnych odpraw; Sejm uchwalił w piątek bez poprawek nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przewidującą takie rozwiązanie.

 • Kto straci pracę w latach 2011-2013?

  ...przepisy, które umożliwią ograniczenie zatrudnienia w administracji publicznej, poprawią efektywność wykonywanych zadań poprzez zmiany w strukturze zatrudnienia oraz obniżą koszty funkcjonowania administracji publicznej. Projekt zakłada 10 proc. zmniejszenie zatrudnienia w sektorze administracji publicznej w stosunku do stanu zatrudnionych pod koniec II kwartału 2010 r. Redukcja zatrudnienia...

 • Gronicki: Nie ma w Polsce mechanizmów, które zachęcają do oszczędności

  Były minister finansów dr Mirosław Gronicki zwrócił uwagę, że oszczędności w Polsce są jedne z najniższych w Europie. - Pomimo tego rozwijamy się w przyzwoitym tempie, ale nie ma możliwości, aby się rozwijać bez końca - mówił podczas debaty zorganizowanej w ramach sympozjum naukowego pt. "Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna".

 • Deregulacja finansowa, czyli wolny rynek usług księgowych

  .... Ale tylko licencjonowani doradcy będą mogli reprezentować podatników, płatników i inkasentów w postępowaniu przed organami administracji publicznej, a także przed sądami w ramach kontroli decyzji(...) zawodowych. Obecnie prowadzi je Krajowa Izba Biegłych Rewidentów lub wskazane przez nią podmioty. Resort proponuje dopuszczenie konkurencji i różnych form odbycia szkolenia. Propozycja MF zakłada...

 • Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

  20. miejsce w światowym rankingu uczelni - tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września "Financial Times" opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.