• Informacje na temat:

  krajowa szkoła administracji publicznej

Artykuły na temat: krajowa szkoła administracji publicznej
 • 6 sposobów na to, jak po studiach znaleźć pracę w sferze budżetowej

  ...w administracji publicznej. Osoby, które chcą pracować w urzędach wojewódzkich, skarbowych czy ministerstwach, muszą wstąpić do korpusu służby cywilnej. Składa się on z pracowników i urzędników(...) z gwarancją zatrudnienia Absolwent szkoły, który był zdolnym studentem i zna języki obce, może np. kontynuować naukę w Krajowej Szkole Administracji Publicznej (KSAP). O miejsca w tej szkole mogą się...

 • Służba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną 1 marca 2017 r. skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową - przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.

 • Kto straci pracę w latach 2011-2013?

  ...przepisy, które umożliwią ograniczenie zatrudnienia w administracji publicznej, poprawią efektywność wykonywanych zadań poprzez zmiany w strukturze zatrudnienia oraz obniżą koszty funkcjonowania administracji publicznej. Projekt zakłada 10 proc. zmniejszenie zatrudnienia w sektorze administracji publicznej w stosunku do stanu zatrudnionych pod koniec II kwartału 2010 r. Redukcja zatrudnienia...

 • Skarbówkę czeka rewolucja: Administracja podatkowa, celna i skarbowa zostaną scentralizowane

  Administracje: podatkowa, celna i skarbowa, zostaną scentralizowane. Powstanie jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Ministerstwo Finansów wraca do pomysłu z 2006 r.

 • Deregulacja finansowa, czyli wolny rynek usług księgowych

  .... Ale tylko licencjonowani doradcy będą mogli reprezentować podatników, płatników i inkasentów w postępowaniu przed organami administracji publicznej, a także przed sądami w ramach kontroli decyzji(...) zawodowych. Obecnie prowadzi je Krajowa Izba Biegłych Rewidentów lub wskazane przez nią podmioty. Resort proponuje dopuszczenie konkurencji i różnych form odbycia szkolenia. Propozycja MF zakłada...

 • Celnicy stracą prawo do podwójnych odpraw; Sejm uchwalił w piątek bez poprawek nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przewidującą takie rozwiązanie.

 • Gronicki: Nie ma w Polsce mechanizmów, które zachęcają do oszczędności

  Były minister finansów dr Mirosław Gronicki zwrócił uwagę, że oszczędności w Polsce są jedne z najniższych w Europie. - Pomimo tego rozwijamy się w przyzwoitym tempie, ale nie ma możliwości, aby się rozwijać bez końca - mówił podczas debaty zorganizowanej w ramach sympozjum naukowego pt. "Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna".

 • Rada Nadzorcza PKN ORLEN powołała dziś Pana Mirosława Kochalskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu oraz Pana Zbigniewa Leszczyńskiego na stanowisko Członka Zarządu Koncernu. Jednocześnie z pełnienia dotychczasowej funkcji odwołany został Marek Podstawa, Członek Zarządu ds. Sprzedaży.

 • Raport bieżący nr 22/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego...

 • ZUS i GIODO mają słabość do luksusowych hoteli. Tak urzędnicy płacą kartami za nasze! RAPORT

  Prawie 2,5 miliona złotych polscy urzędnicy wydali w zeszłym roku ze służbowych kart płatniczych. Kwota może być znacznie większa, bo połowa instytucji nie chciała ujawnić swoich wyciągów.