• Informacje na temat:

  krajowy rejestr dłużników jak sprawdzić

Artykuły na temat: krajowy rejestr dłużników jak sprawdzić
 • Czy twoje dane znajdują się w bazie Krajowego Rejestru długów, sprawdzisz w serwisie ochrony konsumenta: konsument.krd.pl...

 • Jak wydostać się z rejestru dłużników

  Pan Stanisław chciał zaciągnąć kredyt. - Odmówiono mi, bo - jak się okazało - figuruję w rejestrze dłużników, mimo że moim zdaniem wszystkie wcześniej zaciągnięte pożyczki dawno spłaciłem. Jak ustalić, z jakiego powodu moje dane się tam znalazły? Czy mogę domagać się ich usunięcia - pyta pan Stanisław.

 • Mój mąż został zwolniony z pracy i przez cztery miesięce nie płaciliśmy czynszu w spółdzielni. Na szczęście udało mu się znaleźć nową pracę i uregulowałam dług. Jak mogę sprawdzić, czy nie jestem na krajowej liście dłużników? Maria z Sosnowca...

 • Każdy będzie mógł sprawdzić podatnika

  Dzięki projektowanemu przez MF Rejestrowi Dłużników Należności Publicznoprawnych każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić, czy jego kontrahent albo najemca nie zalega z podatkami. Nieuzasadnione są też obawy o bezpieczeństwo tej bazy - mówi PAP wiceszef MF Jacek Kapica.

 • Biura informacji gospodarczej (BIG) popularnie nazywane są rejestrami dłużników. Wierzyciele (osoby lub firmy, u których mamy niespłacone długi) mogą tam...

 • Dzięki projektowanemu przez MF Rejestrowi Dłużników Należności Publicznoprawnych każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić, czy jego kontrahent albo najemca nie zalega z podatkami. Nieuzasadnione są też obawy o bezpieczeństwo tej bazy - mówi PAP wiceszef MF Jacek Kapica.

 • ...ubezpieczenie od utraty przez niego dochodów. Ostrzeżenie! Jeśli kredyt nie będzie ubezpieczony, ty będziesz musiała go spłacać, gdyby kredytobiorca np. stracił pracę, czy zmarł. Rejestry dłużników Za niespłacone długi, np. spadkowe, też można znaleźć się na listach dłużników! Jeśli chcesz wiedzieć, czy twoje dane są np. w Krajowym Rejestrze Długów (KRD), sprawdzisz to na stronie: www.konsument.krd.pl/jak...

 • W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie Krajowego Rejestru Długów widnieje 2,71 mln niesolidnych płatników, zadłużonych na łączną kwotę 52,8 mld złotych - poinformował KRD Biuro Informacji Gospodarczej w komunikacie z okazji 15-lecia działalności.

 • W tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd za granicę. Będę zmuszona skorzystać z biura podróży, ale jestem pełna obaw, czy organizator w ostatniej chwili nie splajtuje. Jak mogę go sprawdzić?

 • Na stronie Ministerstwa Finansów został niedawno opublikowany projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, zakładający m.in. możliwość skuteczniejszej weryfikacji kontrahentów. To dobra informacja dla przedsiębiorców, którzy nierzadko mają problemy ze sprawdzeniem wiarygodności potencjalnych i obecnych partnerów biznesowych. W jaki sposób i gdzie szukać niezbędnych informacji na temat firm, z którymi planujemy podjąć współpracę?