• Informacje na temat:

  kredyt dla nowych firm

Artykuły na temat: kredyt dla nowych firm
 • To dobry czas na zaciąganie kredytów, mimo że wciąż mówi się o kryzysie. Banki chcą zdobyć nowych klientów, oferują więc bardziej korzystne warunki. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę.

 • Na podstawie zawartej umowy współpracy z BGK, ING Bank Śląski będzie mógł przyjmować wnioski o kredyty technologiczne finansujące wdrożenie nowych technologii. Do inwestycji tych możliwe jest uzyskanie dotacji z Funduszu Kredytu Technologicznego.

 • ...jest zabezpieczeniem dla banku na wypadek, gdyby ktoś nie spłacił kredytu w terminie. Jest to więc bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza dla nowych firm albo takich, które chcą się rozwijać, ale nie mają dużych dochodów albo majątku. Takie firmy nie uzyskają kredytu bez poręczenia. Warunki gwarancji udzielanych przez BGK są w zasadzie identyczne zarówno dla kredytów obrotowych (np. na opłacenie...

 • Nowe regulacje dotyczące kredytu konsumenckiego

  Wielu przedsiębiorców, chociaż zawodowo nie zajmuje się udzielaniem kredytów w swojej działalności, wykorzystuje kredyt konsumencki jako sposób na pozyskanie przez klientów finansowania kupowanych towarów. Przepisy w tym zakresie uległy zmianom, warto więc zapoznać się z ich treścią.

 • Atmosfera świąt sprzyja wydatkom, a firmy, które oferują łatwą gotówkę, tylko ją podgrzewają. Warto zachować rozsądek!

 • Choć dominuje obiegowa opinia, że banki mają się doskonale, a jej pochodną są zapowiedzi ukrócenia im cugli, liczby wskazują na pogarszanie się wyników. Dodatkowe koszty związane z kredytami we frankach, czy wprowadzenie nowych obciążeń podatkowych, może w niedalekiej przyszłości ograniczyć skalę kredytowania firm. Tym bardziej więc warto przymierzać się do rynku obligacji.

 • ...klient biorący pożyczkę z firmy pożyczkowej, zawiera umowę kredytu konsumenckiego. A to oznacza, że przysługują mu różne uprawnienia. Wyjaśniamy więc, jakie powinności do spełnienia ma firma pożyczkowa. Podpowiadamy, co trzeba sprawdzić przed podpisaniem umowy o „chwilówkę”. Obowiązki firmy pożyczkowej ■Musi udzielić pełnej informacji o pożyczce przed podpisaniem umowy. Firma pożyczkowa ma...

 • Koszt kredytu może być niższy nawet o 40 proc.

  Wobec niesprzyjającego otoczenia, wprowadzenia podatku sektorowego, niebezpieczeństwa wejścia w życie regulacji dotyczących przewalutowania kredytów ze franku szwajcarskim banki bardziej agresywnie poszukują nowych źródeł dochodu.

 • Żeby mieć za co założyć jednoosobową firmę, wcale nie trzeba brać kredytu w banku! Korzystniejsze są pożyczki z instytucji samorządowych i urzędów pracy.

 • Pożyczki: 11 kwietnia br. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim

  Już tylko niecały miesiąc instytucje pożyczkowe mają na dostosowanie się do nowych przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Ustawa, wobec takich podmiotów jak parabanki i lombardy, nakłada obowiązek dostosowania formy prawnej prowadzonej działalności oraz minimalnej wysokości kapitału zakładowego do nowych wymagań prawnych. Kara za niedostosowanie się do nowych przepisów może okazać się bardzo