• Informacje na temat:

  kredyt na dowód

Artykuły na temat: kredyt na dowód
 • Kuzyn zamierza zaciągnąć kredyt i zwrócił się do mnie o poręczenie w banku. Zapewnia, że to formalność, bo on będzie spłacał regularnie, że ma firmę, a więc i stałe pieniądze. Nie chciałabym odmawiać, ale obawiam się ryzyka. Jak maksymalnie zabezpieczyć siebie w tej sytuacji? - chce wiedzieć Joanna z Tarnobrzega.

 • Kradzież dowodu osobistego - co robić?

  Atmosfera gorącego lata, zatłoczone kurorty i pełne plaże sprzyjają zarówno naszej nieuwadze, jak i złodziejom. W takich warunkach łatwo o kradzież dowodu osobistego i wykorzystanie naszych danych osobowych w celu wyłudzenia kredytu. Szczególnie w tym okresie powinniśmy więc dbać o bezpieczeństwo naszych dokumentów.

 • Zabraliśmy z mężem wnuki na spływ kajakowy. Aby dostać sprzęt, musiałam zostawić w wypożyczalni dowód osobisty. Pracownik punktu nie chciał spisać danych i oddać mi dokumentu. Czy miał prawo? Bożena, Olsztyn...

 • Nowy dowód osobisty zwiększy liczbę wyłudzeń kredytów?

  Adres zameldowania? Skan podpisu? Próżno szukać tych elementów na nowym dowodzie osobistym. Nic dziwnego, że wiele osób się zastanawia, czy to nie utrudni starań o kredyt lub też ułatwi życie oszustom.

 • Banki umożliwiają zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie tylko małżeństwom.

 • Blisko 1 mln dowodów osobistych wciąż pozostaje do wymiany

  Milion dowodów osobistych może stracić ważność, jeśli ich właściciele nie zawnioskują o nowy dokument do końca roku - wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. W tym roku do wymiany kwalifikowało się aż 5 mln dokumentów, gdyż mija dekada od masowej wymiany "zielonych książeczek" na pierwsze plastikowe dowody.

 • ...roztargnienie. Często dowód osobisty pada łupem złodziei. W naszym wakacyjnym poradniku objaśniamy, jak szybko i skutecznie zastrzegać dokumenty tożsamości i co się może stać, jeśli tego nie zrobimy(...) sposób założyła w banku rachunek, do którego pełen dostęp ma oszust i… może on złożyć wniosek np. o szybką pożyczkę przez internet. Oszust zaciąga kredyt na podstawie ukradzionego dowodu Inną przykrą...

 • Nowy dowód osobisty - jak poradzimy sobie w banku?

  Od 1 marca obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego. Wśród wprowadzonych zmian najwięcej kontrowersji budzi usunięcie informacji o adresie zameldowania. Czy będzie miało to wpływ na załatwianie spraw w bankach?

 • Z koleżanką byłyśmy na tygodniowym wypoczynku w Kazimierzu. Podczas jednej z wycieczek plenerowych ona zgubiła dowód osobisty. Przestraszyła się, że ktoś sobie weźmie na jej dane kredyt, ale nie wiedziała co robić. Czy można gdzieś zgłosić zastrzeżenie dowodu tak, jak karty kredytowej? Elżbieta W., Pionki...

 • Ponad 5 milionów Polaków musi wymienić dowód osobisty

  W tym roku upływa 10 lat od wymiany dowodów książkowych na plastikowe. Oznacza to, że dokumenty ponad 5 milionów Polaków stracą ważność. Wniosek o nowy dokument warto złożyć wcześniej, by uniknąć kolejek w urzędach.